Navrátil v pauze prodloužil smlouvu

Navrátil v pauze prodloužil smlouvu
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 28 / 04 / 2020

Na Olomoucku prožil nucenou pauzu záložník Slovácka Jan Navrátil, který se už těší na jih a na tréninky se spoluhráči.

Na Olomoucku koronavir řádil hodně silně. Dokonce úplně uzavřel Uničovsko a Litovelsko. Pocítili jste to i v rodné Olomouci?
Okolo Litovle a Uničova to bylo opravdu hodně kruté, ale v Olomouci to zase tak strašné nebylo. Samozřejmě, kvůli zákazu vycházení jsme nikam nemohli, ale běhat jsem chodil do lesů, na polňačky, kde to bylo v pohodě a ani jsem se s nikým nepotkával.

Od pondělí byste měli mít možnost trénovat v deseti hráčích, což je de facto celé mužstvo. Těšíte se o to víc na trénink?
Nám pomohl i týden volna, který jsme teď měli. Dovolená je vždycky krátká a o to více se těším na zelený trávník a za klukama. Uvítali jsme i přiblížení startu o dva týdny. Každý raději hraje, než trénuje.

Dovedl byste si představit vstup do dohrávek i bez přípravných zápasů?
Určitě je lepší zahrát jeden nebo dva přáteláky. Osobně raději hraji mistrák, ale ty dva by asi vhodné byly. Aby tým získal nějakou herní praxi.

Čeká vás asi pěkný kvapík. Středa - sobota. Bude vám vyhovovat?
Pro mě ideální. Když se zápas náhodou nepovede, tak není čas přemýšlet nad porážkou a nezdar můžete hned napravit. Navíc jsme natolik trénovaní, že i tento rytmus zvládneme.

Před vynucenou pauzou čekala vaše smlouva o prodloužení působení ve Slovácku dle vyjádření vás i klubu jen na váš podpis. Už jste ji autogramem opatřil?
Ano, stihli jsme ji podepsat a snad se podařilo klubu ji v tom zmatku, který při pandemii někde panoval, zaregistrovat na svazu.

Hodně klubů sáhlo ke snížení platů. Slovácko vám je ponechalo po celou dobu v plné výši.
Je hrozně fajn, že klub situaci takhle zvládá. My se budeme snažit mu vrátit důvěru na hřišti. 

Tagy článku

TOPlist