Navrátil zlatý, Kalina nakonec třetí

Staré Město Sport 18 / 11 / 2011

Letošní motocyklová sezona patří minulosti. Tečku za ní udělali ve Starém Městě, kde v rámci II. ročníku závodů Poháru na přírodních okruzích Czech road racing cup 2011 vyhlásili vítěze jednotlivých kategorií. Z jezdců Motosportklubu Uh. Hradiště se z prvenství radovali Pavel Navrátil a třetí místo uzmul Karel Kalina.
Do celkového pořadí se započítávaly výsledky z pěti závodů, které jezdci absolvovali v roce 2011 (Staré Město, Hořice, Ostrava, Těrlicko a Kyjov). Staroměstský jezdec Karel Kalina bojoval ve třídě Supermono o druhou příčku, kterou obhajoval, s německým závodníkem Johannesem Kehrerem. V každém ze tří závodů, které se započítávaly, stál vždy na bedně. „Doufám, že přes zimu dám motorku ještě víc dohromady a opět budu bojovat o příčky nejvyšší,“ prohlásil při přebírání poháru Kalina.
I když Pavel Navrátil v kategorii GP 250 na Hondě v žádném ze tří závodů nevystoupal na stupínek nejvyšší, když ho ve Starém Městě porazil Karel Matuš junior, v Hořicích byl dokonce až čtvrtý a v Těrlicku druhý, stačilo mu 53 bodů na celkové prvenství. „Za vítězství jsem rád a moc si ho vážím, ale abych byl upřímný, uvítal bych ještě větší konkurenci. Závody by se měly jezdit nadoraz,“ je přesvědčený Navrátil.