Nečekané domácí trápení Veselanek

Veselí nad Moravou Sport 22 / 01 / 2013

Až nečekaně vyrovnaný zápas sehrály interligové házenkářky Veselí nad Moravou proti předposlednímu Písku. O výhře rozhodly až v závěrečné pětiminutovce.

Veselí n/M. - Písek  29:25
Veselanky vstoupily do utkání, jak se na favorita sluší. V 8. minutě vedly 5:1 a o čtyři minuty později už 7:3. Jejich hra však postupně začala uvadat a hostující Písek opírající se o výborný výkon brankařky Stojarové se nejen dotáhl, ale do poločasu dokonce otočil skóre ve svůj prospěch. Jihočešky následně držely mírný rozdíl i v úvodu druhého poločasu a schylovalo se k obrovskému překvapení. Až pak Veselanky zvýšily obrátky a začaly krůček po krůčku otáčet kormidlem zápasu. O výhře rozhodly paradoxně v okamžiku, kdy byla za stavu 26:25 vyloučena jejich kanonýrka Fleková. Oslabení totiž vyhrály zásluhou tref Štěrbové a Chmelařové 2:0, zvýšily tak na 28:25 a bylo rozhodnuto. „Ještěže to máme už za sebou. Je vidět, že nám role favorita příliš nesedí a proti celkům ze spodní části tabulky se mnohdy trápíme víc než proti papírově silnějším týmům,“ komentoval nečekané drama Pavol Jano, veselský lodivod. Sedmičky 4/4:6/6, vyloučení 4:5. Rozhodčí Králíček, Letev, 250 diváků. Poločas: 12:13
VESELÍ: Vyhlídalová, Zvoničová, Nejezchlebová - Rajnohová 6, Kratochvílová, Drotárová 1, Štěrbová 10/4, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská 2, Tomečková, Chmelařová 5, Fleková 3, Kočí 1, Salčáková 1.