Nedachlebice překvapily Kněžpole

Slovácko Sport 16 / 08 / 2012

Bojkovicím se návrat nepodařil, prohrály s Dolním Němčím

Kvasice - Březolupy 3:2 (0:0)
 V první půli se hrál oboustranně útočný fotbal a oba celky si vypracovaly několik šancí, ze kterých ale gól nepadl. Po přestávce šli hosté v 51. min. do vedení zásluhou Kundrta, ale radost hostí trvala jen krátce, domácí dokázali srovnat náskok. Branka domácí povzbudila a v 59. min. přidali druhou a v 75. min. třetí branku. Březolupští sice dokázali v 88. min. snížit náskok, ale domácí taktickou hrou těsné vedení udrželi.
Příluky - O.N.Ves 0:2 (0:1)
Hostům vyšel vstup do nové sezony, patřil jim začátek zápasu a ve 25. min. dal vedoucí gól M. Pokorný, Domácí postupem času hru vyrovnali, ale závěr půle už zase ovládli herně hosté. V náporu pokračovali i po přestávce a od 58. min. hráli přesilovku, když byl vyloučen jeden z domácích hráčů. Početní převahy využili hosté o šest minut později, kdy dal L. Pokorný druhou branku.
Hluk - Žalkovice 2:1 (1:0)
 Domácí hrají I.A třídu po dlouhých šestnácti letech a v jejich  kádru došlo před sezonou k velkým změnám. Odešli A. Machala, M. Zalubil a Fojtík, hostování skončilo Kachlíkovi, Zelinkovi, Mirošovi a Hlaváčkovi. Do mužstva přišli golman Galář a Dohnal. V první půli měli domácí územní převahu a už ve 13. min. poslal za obranu ideální míč Dohnal a pro Hrdinu nebylo problémem dát úvodní branku sezony. Náskok domácích mohl být ještě výraznější, ale střely Zlínského a Dohnala skončily na břevně žalkovické branky. Ve 43. min. uviděl hostující Horák druhou žlutou kartu a musel pod sprchy. Domácí chtěli po přestávce rychle rozhodnout a to se jim povedlo v 59. min. Zlínským - 2:0. Kdo ale předpokládal, že o osudu zápasu je rozhodnuto ten se mýlil, protože hosté přidali, zrychlili pohyb a výsledkem byl kontaktní gól v 70. min. z přímého kopu, Samsonek trefil míč ideálně a vymetl šibenici. V závěrečných minutách si domácí těsné vedení pohlídali.
Kněžpole - Nedachlebice 0:1 (0:0)
 V derby utkání byli překvapivě lepší hosté, kteří po celý zápas udávali tempo hry. Hosté si vytvořili v utkání více brankových příležitostí, ale v bráně Kněžpole stál výborný golman Hančík, který zmařil několik dalších tutovek. Vítězný gól dal v úvodu druhé půle hostující Zoubek.
Bojkovice - Dol. Němčí 1:2 (0:0)
V první půli to byli domácí, kteří se do svého soupeře zakousli a dostali se do pěti velmi slibných střeleckých pozic, ale Prekop, Varga ani Vacula se netrefili. Střeleckou smůlu protrhli domácí až v 55. min., kdy dal branku Varga. Po hodině hry se začali hosté osmělovat a v 65. min. potrestal T. Kadlček nedorozumění domácí obrany a vyrovnal na 1:1. Hosty tento Laciný gól nakopl a z druhé vážné akce v 70. min. dal T. Kadlček i vítězný gól. Domácí se snažili o vyrovnání, blízko k němu měl dvakrát Vacula, ale nejlepší hráč hostí brankář Hájek vyrovnání nedopustil.
Ořechov - Mladcová 0:1 (0:1)
V první půli bylo utkání vyrovnané, domácí Trlida trefil tyč, hosté mimo nastřelené tyče ještě dali vítězný gól v 18. min. Jarošem, který vyslal umístěnou střelu z hranice šestnáctky. Po přestávce se více do útočení tlačili domácí, ale výborný golman hostí šance Trlidy, Hruboše a Rezka zlikvidoval. Domácí nejsou spokojeni s výkonem rozhodčího.
Fryšták - Újezdec 3:1 (2:0)
Hosté začali aktivněji a Pilka se dvakrát dostal do dobré palebné pozice, ale branku nedal. Domácí vyslali první střelu na hostující branku ve 30. min. a následného rohového kopu si dali hosté vlastní gól. Domácí se zvedli a o pět minut později dali druhý gól. Po hodině hry dali domácí třetí branku a zdálo být se o výsledku rozhodnuto, ale hosté nesložili zbraně a Gregorem utkání zdramatizovali.