Nedachlebická rally modelů

Nedachlebice Sport 15 / 07 / 2011

Na závodníky a jejich auta čekalo celkem devět rychlostních zkoušek

Po sobotním zápase století se Slavojem Houslice vystřídala v neděli fotbalisty závodní auta. V nedachlebickém sportovním areálu se jelo 2. mistrovství ČR v RC Rally modelů aut 1:10. Seriál devíti závodů měl v neděli své čtvrté pokračování. Nedachlebické rally se celkem zúčastnilo 31 závodníků.
 V okolí sportovního areálu se závodilo v celkem 9 rychlostních zkouškách, které byly pojmenovány po částech obce Holýška, Podbůdí, Horní konec a Olšovec. Všechny RZ se jely dvakrát, poslední s názvem Nedachlebice byla nejdelší a spojovala vyznačené úseky dohromady.
Domácí Josef Jandouš s Toyotou Supra dojel v kategorii F (pohon jedné nápravy) na šestém místě, celkově na 23. místě. „V sedmé rychlostní zkoušce jsem zlomil poloosu a musel jsem předčasně do depa. V cíli se mi započítával čas vítěze násobený dvěma. Tím pádem jsem se propadl až do třetí desítky,“ konstatoval smutně Jandouš, který po triumfu v minulém závodě chtěl na domácí trati opět na bednu. „Přípravy závodu byly ale složité, nebylo ani času na pořádný trénink, takže určitě zklamání,“ podotkl hlavní organizátor a závodník v jedné osobě. Jeho syn Josef Jandouš mladší skončil se Subaru Impreza WRC 08 v kategorii Junior 4. celkově 27. „Doplatil jsem na problémy s elektronikou, v horku prostě kolabovala,“ prohlásil po závodě Jandouš junior.
Z vítězství se radoval Aleš Čejchan s Fordem Focus WRC 09, druhý skončil Jiří Hadrava s Fordem Focus WRC 08 a třetí Jan Brych se Škodou Fabia WRC.