Nedakonice a Kunovice soupeře rozstřílely

Slovácko Sport 21 / 04 / 2016

I. B sk. C

St. Město - 1.FC Slovácko C 1:2 (1:2)
Souboj rivalů mezi Starým Městem a Slováckem dopadl lépe pro hosty. Vedoucí tým tabulky, který má na druhé Koryčany náskok šesti bodů, vstoupil do utkání aktivně a v 7. minutě již vedli hosté 2:0. Za další tři minuty sice hráči Starého Města snížili, to však bylo ze stran obou celků vše. Více branek se diváci nedočkali a rezerva Slovácka si tak veze další důležité tři body.
Branka: Trubačík - Žůrek, David.
Nedakonice - Zborovice 6:0 (4:0)
Že by se Nedakonice rozjely za záchranou? Po vítězství z minulého kola šli svěřenci domácího kouče Hastíka do utkání proti Zborovicím, kteří se dali před utkáním považovat za papírového favorita. Samotné utkání však po jeho celou dobu ukazovalo, jako by právě Zborovice byly celkem, jenž se pohybuje kolem sestupových příček. Nedakonice svého soupeře jasně rozstříleli, o což se také značnou mírou zasloužil hattrickem Lukůvka.
Branky: Lukůvka 3, Janík, Hyrák, Klečka.
Kunovice - O. N. Ves 8:0 (5:0)
Další debakl hostů se zrodil v Kunovicích. Ti hostili hráče z Ostrožské Nové Vsi, kterým nedali v zápase vydechnout ani minutu. Kunovičtí nasázeli pověstného „bůra“ svému soupeři již během prvního poločasu a další tři trefy obstarali gólmanovi Pěnčíkovi po změně stran. Dalšími hráči tohoto kola, kteří zaznamenali hattrick, byli v tomto zápase Šebák a Brim.
Branky: Šebák 3, Brim 3, Škrášek, Baný
Koryčany - Zlechov 0:1 na PK (0:0)
Druhé Koryčany poměřily síly se Zlechovem a tato bitva branky v základní hrací době nenabídla a na hřišti bylo k vidění spíše bojovné utkání s nemnoha šancemi na obou stranách. Rozhodovat tak musely až pokutové kopy, v nichž byli šťastnější v poměru 3:5 hosté ze Zlechova.
Nivnice - Ořechov 4:0 (0:0)
Porážka se Slováckem se evidentně projevovala na hráčích Nivnice v průběhu prvního poločasu v utkání proti Ořechovu. Nivničtí sice svého soupeře do šancí nepouštěli, v ofenzivě však byli svěřenci kouče Ondruška bezzubí. O poločasové přestávce tak musela proběhnout v šatně domácích pořádná bouřka, která nakopla Nivničany tak, že Ořechov nakonec odjel s porážkou 0:4. Hattrick zaznamenal výborně hrající Velecký.
Branky: Velecký 3, Máčalík J.
Morkovice B - Prakšice 2:3 (1:1)
Na umělé trávě v Morkovicích bylo k vidění utkání domácích proti Prakšicím. Hosté se v utkání prezentovali aktivním fotbalem, za což byli odměněni nakonec třemi body. Domácí sice dokázali odpovědět na vedení hostů ještě v první půli, na další dva zásahy Prakšic již výraznou odpověď nenašli. Ze snahy, jež se Morkovicím nedala upřít, vzešla v 90. minutě pouze branka na 2:3 z pohledu domácích.
Branky: Petráš, Oplt - Dynka 2, Vráblík.
Jalubí - Buchlovice 1:2 na PK (0:1)
Téměř takové „deja vu“ zažívali hráči Jalubí v tomto kole. Předchozí utkání skončilo 1:1 a na pokutové kopy se radovali právě hráči Jalubí. V tomto zápase přivítali na svém hřišti Buchlovice a po základní hrací době to bylo také 1:1, a rozhodovat tak musely penalty. V těch byli opět úspěšnější hosté, což znamená, že bonusový bod si odváží Buchlovice.
Branky: Botek - Raštica.