Nedakonice si po páteční prohře spravily chuť

Slovácko Sport 14 / 05 / 2015

Jalubí - Buchlovice 2:1 PK (1:0)
V utkání byli hosté techničtější, domácí se potýkali s řadou zranění a kombinovanou sestavou.  Jalubští vedli od 4. min. brankou Ulmana, hosté vyrovnali v 77. min. Belantem. V následných penaltách se blýskl domácí Mlčák, který zlikvidoval tři penalty.
Havřice - Ořechov 4:2 (3:1)
Oba celky začaly opatrně a fotbal se začal hrát až po dvaceti minutách, jako první se radovali z branky hosté, ale domácí ještě do přestávky třemi góly dokonale otočili průběžný stav. Po hodině hry se hosté dotáhli na rozdíl jediné branky, ale domácí o šest minut později znovu získali dvoubrankový náskok, který do konce utkání udrželi. Branky: Rachůnek T. 2, Franc Z. 2 -Rezek, Vanek
St. Město - Prakšice 2:0 (1:0)
Vyrovnané utkání, domácí byli důraznější před brankou soupeře, a branky dali v závěru obou poločasů; ve 45. min. se trefil Doseděl a v 92. min. pojistil výhru Bělaška.
V. Otrokovice B - Sušice 3:1 (0:0)
 Utkání se hrálo za výrazné převahy domácích, kteří svého soupeře podcenili a v úvodu druhé půle mu dovolili vyrovnat Laholou z trestného kopu. Vedoucí gól domácích dal Silný. Pak se dvakrát z řady šancí trefili Škrabal se Skřivanem. Nejlepším hráčem byl hostující golman Lašák, který zlikvidoval domácím řadu dalších šancí.
Nedakonice - Morkovice B 5:0 (2:0)
 Domácí nastoupili k utkání s cílem odčinit páteční porážku z Vlčnova a to se jim nakonec povedlo. Od samého začátku domácí hýřili aktivitou a v 10. min. Mařák přeloboval hostujícího golmana 1:0. Totéž chtěl zopakovat o sedm min. později, ale gólman jeho úmysl vystihl. Nedakoničtí měli i další šance, ale klid přinesla až 43. min. a s ní branka Beránka. Hosté v nástupu do druhé půle hru vyrovnali, ale po hodině hry se opět aktivita přenesla na kopačky domácích. V 65. min. opět lobem překonal gólmana Šebek, v 68. min. se pěknou přízemní střelou prezentoval Klečka, který v 76. min. naservíroval ideální přihrávku Mařákovi, a ten upravil na konečných 5:0.
Kunovice - Koryčany 2:1 (1:1)
Utkání nezačalo pro domácí moc dobře, neboť už ve 3. min. obrana vyrobila hrubku, kterou Lysko potrestal. V dalším průběhu viděli diváci oboustranně útočný fotbal, domácí byli v koncovce úspěšnější; ve 26. min. z penalty vyrovnal Brim a v nástupu do druhé půle ve 49. min. dal Lahodný vítězný gól. Až do konce utkání se oba celky střídaly v útočných akcích, ale obranné řady obou mužstev byly na místě a změna stavu už se nekonala.
Vlčnov - Zlechov 4:3 na PK (1:3)
Hosté ze Zlechova vedli po první půli už 1:3. Po změně stran domácí ale zabrali a dokázali srovnat. V následných penaltách měli více štěstí.
Branky: Činčala, Fibichr, Němčický - Kotek 2, Kedra

Dohrávky 16. kola:
Zlechov - Sušice 3:2 Kowalík, Zajíc, Mazurek - Příplata, Lahola, Buchlovice - Kunovice 5:0 Mikula 2, Belant T. 2, Raštica, Vlčnov - Nedakonice 2:0 Fibichr 2, Jalubí - V. Otrokovice B 1:4 Doseděl - Kozel, Gojš, Křivánek, vlastní