Nedakonice zlomil rychlý vlastňák

Slovácko Sport 04 / 04 / 2012

Vítězný gól Zlechova zařídil Kowalík

Šumice - Bojkovice 0:3 (0:1)
 V sousedském derby byla hra v první půli vyrovnaná, hosté potrestali chybu domácí obrany a ujali se vedení. Po přestávce se už projevila větší herní kvalita hostů. Branky: Janečovič 2, Hladík.
Koryčany - Nedakonice 4:0 (3:0)
 Utkání začalo pro hosty smolně, už ve 3. min. si dali vlastní branku. Domácí byli v první půli pány na hrací ploše a svůj náskok ještě navýšili. Po přestávce se hra hostí zlepšila, ale k brankovému úspěchu to nevedlo, naopak v samém závěru inkasovali čtvrtý gól. Branky: vlastní, Koval 2, Lysko
Strání - Jalubí 1:0 (0:0)
 Domácí měli v zápase trvalou převahu a v první půli to byl souboj domácích útočníků s výborným gólmanem hostí. Ten nakonec inkasoval v 52. min. z kopačky Zmeka. Straňané se střeleckou nemohoucností připravili o výraznější výhru.
Zlámanec - Sušice 4:2 (1:1)
 Hosté vsadili na rychlé brejky a v utkání dvakrát vedli. Závěrečná půlhodina, ale patřila domácím, kteří srovnali a v zavěrečné desetiminutovce dvěma góly strhli výhru na svou stranu. Branky: Jirsák, Hubáček, Svízela, Smolka - Mikulík, Šur
Havřice - Slavkov 0:1 (0:0)
 Úvod patřil hostům, pak se hra vyrovnala, ale šancí na vstřelení branky bylo na obou stranách poskrovnu. Hosté jednu šanci proměnili v 65. min. Poláškem.
Zlechov - V. Otrokovice B 2:1 (1:1)
V první půli měli domácí navrch a v úvodní čtvrthodině se hráči dostali třikrát k nebezpečnému ohrožení hostujícího golmana. Po půlhodině hry dal vedoucí branku Kremr, hosté srovnali ještě do poločasu Vavrušou. Rozhodnutí přinesla 62. min., kdy se na hranici velkého vápna zkušeně uvolnil Kowalík a dal vítězný gól.
Kudlovice - Osvětimany 1:3
Kudlovice potřebují v bojích o záchranu každý bodík. V souboji s favorizovanými Osvětimany se jim také podařilo dobře vstoupit do utkání a už po úvodní čtvrthodince hry se ujaly vedení. Po sérii nebezpečně vyhlížejících rohů se domácí konečně dočkali a z přesného centru zamířil do sítě Sedláček. Povzbuzení domácí se pustili do útočení, jenže jejich šance brankou neskončily a postupně se stále více začali dopředu tlačit hosté. A když nestačila jako varování nastřelená tyč domácí brány, přišel zákonitý trest. Ve 25. minutě napřáhl hostující kapitán René Křemeček a vyrovnávací brankou zavelel ke konečnému obratu. Po změně stran chtěli domácí urvat vítězství na svou stranu, když však v 72. minutě skončila v domácí síti střela hostujícího Blechy, byl domácí tým očividně zaskočen. Toho Osvětimany umně využily a v 80. minutě pečetil na konečných 1:3 Kamil Březina.
„Neproměňujeme vyložené šance, tak pak nemůžeme vyhrát. Je to naše stará bolest, vždyť máme nejméně vstřelených branek v soutěži,“ zhodnotil utkání domácí kapitán Petr Chmelař.
Branky: Sedláček - R. Křemeček, Blecha, Březina. Poločas: 1:1 Diváci: 100
Rozhodčí: Zpěvák - Fabián, Bartoň
ŽK: Klajda - Žandovský

autor: red, lf