Nedobytný Širůch, volejbalisté VSK nešetřili ani Jihočechy

Staré Město Sport 04 / 12 / 2014

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město před vlastními fanoušky pokračují ve stínání hlav. Ze Širůchu odjely s nepořízenou i České Budějovice a Dobřichovice, které armádu kouče Petra Karabce připravily o jediný set. Šestibodový zisk domácí posunul na šestou příčku.
St. Město - České Budějovice 3:0
Staroměstští stále bojují se zraněními, která vyřadila ze hry Špalka a Zábranského, a chyběl i junior Motyčka. Na střídačce tak zůstal osamocený Kamler. Hosté doplněni o hráče extraligového Jihostroje proto byli mírným favoritem.
První set se zlomil v jeho druhé polovině, kdy domácí několikrát zablokovali smečaře soupeře a ujeli na 19:15. Vedení udrželi i v koncovce, když proměnili hned první setbol po útoku Maděry. V úvodu druhé sady získali výrazný náskok 11:6 a vedli i 12:9. V jednom postavení však chybovali a Jihočeši pětibodovou šňůrou skóre otočili. Misky vah převážil na svou stranu podávající Karabec, ale v koncovce byl 19:19. Závěr patřil Salavovi, který tým dotlačil k setbolu 24:21, a druhý proměnil Maděra. Třetí set začali domácí výtečně, po servisu Truonga vedli 5:0 a vzápětí 7:2. Výpadky na příjmu servisu následně přispěly k vedení hostů 16:14. Jejich odpor však vzápětí zlomila série nechytatelných servisů Karabce a plachtící servis Skyby. Druhý mečbol proměnil Truong. Sety 20, 22, 21.
St. Město -Dobřichovice  3:1
Vyrovnaný úvodní set, v jehož průběhu byli zásluhou lepšího servisu a obrany na síti ve vedení Staroměstští, nakonec skončil výrazným rozdílem. Domácí totiž za stavu 19:15 v jednom postavení po výborném servisu Maděry (2 esa) set dohráli. I do druhého vlétli jako velká voda, vedli 10:6. Vzápětí však chybovali na příjmu i v útoku, čehož hosté využili a v koncovce vedli 21:20. Když Kment a spol. třikrát nepřihráli a zaútočili do autu, bylo vyrovnáno. Přetahovanou ve třetím setu rozhodli domácí nejtěsnějším rozdílem po útoku Salavy. Dramatický byl i závěrečný set, který po vedení v koncovce 21:20 Staroměstští dohráli, když mečbol proměnili jednoblokem Maděry. Se sebezapřením odehrál zápas nahrávač Kamler, který si při rozcvičování poranil záda. Sety 15, -20, 23, 21.