Nej kvarteto v republice

Uherský Brod Sport 12 / 11 / 2019

Zlatý a stříbrný double, s takovou bilancí odjížděli domů krasobruslaři Bruslařského klubu Uherský Brod z Velké ceny Ostravy, druhého dílu seriálu Českého poháru. Nejcennější kov stejně jako v Brně vybojovali sourozenci Jakub a Barbora Tykalovi, kteří tak vévodí průběžné republikovému žebříčku. Pozici lídra si však užívají také Kristýna Vymazalová a Martina Pšurná.
Vymazalová v kategorii nováčci starší brala za 21,49 bodu druhé místo, což jí po dvou pohárových závodech stačí na průběžné vedení. Souboj mladších žáků ovládl Tykal, který od rozhodčích získal 38,73 bodu. Druhému v pořadí tak nadělil více než deset bodů.
Nejmladší žačka Martina Pšurná si připsala 35,93 bodu a v konkurenci 35 závodnic urvala skvělé druhé místo, které ji vyhouplo do čela žebříčku.
Nejvíce želízek v ohni měl klub od Olšavy v mladších žačkách. Na ostravském ledě se představil trojlístek Michaela Bartíková, Andrea Pšurná a Barbora Tykalová. „Nejlépe se vedlo Barboře, která po kvalitní volné jízdě vyhrála s náskokem více než jedenácti bodů. Jelikož vyhrála i premiéru v Brně, vede celorepublikový žebříček,“ uvedla Kateřina Tykalová, předsedkyně klubu. Pšurná skončila osmá, když si polepšila o více než tři body, a Bartíková zakotvila čtrnáctá. „Míša si vylepšila dosavadní maximum o osm bodů,“ podotkla Tykalová. V průběžném pořadí je Pšurná pátá a Bartíková třiadvacátá.

autor: ceh, tk