Nejde vypustit fotbal

Nejde vypustit fotbal
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 04 / 06 / 2019

Slovácko má za sebou první týden dovolené, o jejíž délku bojovali svěřenci trenéra Martina Svědíka i v posledním utkání. Nakonec v něm vybojovali dva dny navíc a trenéra rozlíceného po utkání na Dukle si aspoň trochu udobřili.

Vítězný zápas s Karvinou určil hráčům i délku dovolené. Kdy se pustíte do přípravy na novou sezónu?
Začneme 14. června, ale hráči na dny před tímto termínem dostanou individuální plány. Úplný oddych tak budou mít zhruba deset dní. Příprava bude krátká, a tak chci, abychom do ní vstoupili už rozběhanější. Deset dní budeme trénovat doma a pak vyjedeme na pět dní do Slovinska, kde nás budou čekat tři zápasy. Celkem máme v plánu sedm utkání. Model je podobný tomu zimnímu, který se nám osvědčil.
Máte už představu, kdo z hráčů bude tvořit kádr pro příští sezónu?

Představy jsou vždycky. Měly jsme je i v zimě a stejně se všechny věci nepovedly. Určitě bychom ale chtěli klub okysličit. Starších hráčů máme momentálně hodně. Někteří starší proto odejdou a místo nich by měli přijít noví s perspektivou. Osu bychom ale rádi zachovali. Produktivní hráče bychom potřebovali směrem do ofenzívy. Ať už útočníka anebo rychlé křídlo. Tyto dva typy budeme hledat určitě.
Přesto ale u některých hráčů určitě víte, jestli zůstanou, či odejdou.
Víme to u Janoška, který jde do přípravy v Plzni. Na hostování byl i Diviš a bude věcí jednání, zda tu zůstane, protože patří Boleslavi.
Na hostování ve druhých ligách byli mladí hráči. Ani s nimi nepočítáte do přípravy?

Do přípravy půjde Vasiljev s Tischlerem. Na oba dva jdou z Pardubic i Vítkovic dobré reference. U Machalíka a Kubaly budu chtít, aby hráli ještě druhou ligu. Byl jsme se na jejich výkony několikrát podívat a nemyslím si, že by byly momentálně na ligu dostačující. Tady by dělali osmnácté, devatenácté hráče s tím, že jednou se dostanou do sestavy, pak se nedostanou ani do nominace. Jsou to mladí hráči, kteří potřebují hlavně hrát, a tady by jim utíkala herní praxe.
Když teď pomineme bodový zisk, splnil herní projev týmu vaše představy?
Nebudu brát poslední dva zápasy a zápas v Olomouci a v Teplicích. Pak si mohu myslet, že se způsob hry přibližoval mým představám. Třeba v utkání s Boleslaví jsme sice remizovali, ale byli jsme lepším týmem. Jsem náročný i na detaily a pokud je neplníme, tak spokojený nejsem. Největší rezervy máme v útočné fázi po zisku míče, kdy ztrácíme spoustu balonů. Souvisí to ale s kvalitou hráčů. Doma jsme si se soupeři z dolní poloviny tabulky vytvářeli šance a také je proměňovali, ale přijdou zápasy s lepšími celky, které mají propracovanější defenzívu, a vypracujete si jednu dvě šance a ty proměnit musíte. Pak se projevuje kvalita hráčů ve finální nebo předfinální fázi a tam máme velké rezervy. Proto by měl přijít někdo s číslama. Například křídelní hráči nám dávají strašně málo gólů a také se málo podílejí na gólových přihrávkách.
Dva týdny dovolené budete mít i vy. Oprostíte se úplně od fotbalu?

Hlavně rodina si zaslouží, abych se jí věnoval. Mám skvělé zázemí ve skvělé ženě, které patří velké poděkování. Před dvěma měsíci se nám narodila holčička a máme tříapůlletého syna, takže letos musíme dovolenou přizpůsobit jim. Fotbal je ale moje práce, a tak jsem třeba včera byl na baráži v Jihlavě. Dovolená je i o shánění hráčů, komunikaci s nimi. Úplně vypustit fotbal nemůžete.

Plán letní přípravy:
Pátek 14. června - začátek letní přípravy
Úterý 18. června Slovan Bratislava - 1.FC SLOVÁCKO - 16.00 hodin v Malackách
Sobota 22. června Skalica - 1.FC SLOVÁCKO (místo a čas budou upřesněny)
24. - 29. června - Herní soustředění ve Slovinsku (2 až 3 zápasy v jednání)
Středa 3. července Senica - 1.FC SLOVÁCKO (místo a čas budou upřesněny)
Sobota 6. července Trenčín - 1.FC SLOVÁCKO (místo a čas budou upřesněny)

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace