Němčický potopil Brod

Sport 14 / 12 / 2011

Ostrožané vezou body z Uničova, Brod doplatil na koncovku

Bývalý kapitán ostrožských hokejistů Tomáš Němčický, hájící nyní barvy Brumova, se stal klíčovou postavou svého celku v duelu s Uherským Brodem. Jeho branka na 3:2 se ukázala jako klíčová, hosté totiž na ni již nedokázali odpovědět.

Brumov - Uh. Brod 5:2
V Brumově se představily oba týmy s hodně redukovanou sestavou. „Scházelo nám kvůli zranění a nemocem pět hráčů, a tak jsme chtěli utkání odložit, ale soupeř byl proti,“ uvedl trenér Brodu Zbyněk Kúdela. Hosté se ujali vedení ve 2. minutě a měli i spoustu šancí na zvýšení svého náskoku, ale neproměňovali je a dokonce třikrát netrefili odkrytou bránu. Domácí toho využili a otočili stav na 2:1. V prostřední části se podařilo hostujícímu týmu vyrovnat a diváci mohli sledovat vyrovnané utkání. V době, kdy se již blížil závěr druhé části, vydal se do samostatného úniku Němčický, který poslal Brumov do vedení. „Tato branka nás hodně srazila na kolena a trvalo nám hodně dlouho, než jsme se opět dostali do hry,“ přiznal Kúdela. Osm minut před koncem využili domácí hokejisté přesilovku 5:4 a Brod začal hrát stylem hop nebo trop. Taktika však hostům nevyšla a utkání tak skončilo až příliš vysokou prohrou Brodu.
Třetiny: 2:1, 1:1, 2:0, branky: 2. Kovář, 38. Hladiš
Uh. Brod: Málek - Woska, Hlatký, Měšťánek, Surý, Trněný - Marušák, Gergela, Kotačka - Obadal, Hladiš, Kartusek - Kovář, Krchňáček, Škorec.
Ostrožané odjížděli do Uničova s cílem prokázat své herní kvality z předchozích duelů a udržet se i nadále na medailových pozicích krajského přeboru. Po taktickém výkonu získali všechny body.

Uničov - Uh. Ostroh 1:2
V první třetině Ostrožané většinou odolávali tlaku domácích a uhájili čisté konto. Ve druhé části se ujali vedení brankou Galušky, a to přesto, že po většinu času hráli v početní nevýhodě. „V pěti jsme hráli asi jen čtyři minuty,“ uvedl jeden z dvojice ostrožských trenérů Karel Buřič. Ve třetí třetině se hra více uklidnila. Domácí nejprve v přesilovce vyrovnali, ale pak druhá lajna hostů přečíslila domácí a Galuška svým druhým gólem poslal Ostroh do vedení. V samotném závěru utkání se snažili domácí o vyrovnání a odvolali brankáře. Hosté však Uničov do žádné větší šance nepustili. Utkání nedohrál hostující útočník Kundera, který skončil po jednom zákroku domácích s natrženým uchem.
Třetiny: 0:0, 0:1, 1:1, branky: Galuška 2.
Uh. Ostroh: Valuch - Frolek, Nevídal, Stašek, Kučera, Nikl, Bříštěla - Tóth, Barák, Němec - Pekár, Galuška, Zelinka - Kundera (Ťok, Ivan), Fridrich, Jurča.