Nemrava: Je to bod z venku, proto jej bereme

Nemrava: Je to bod z venku, proto jej bereme
Foto: www.sigmafotbal.cz  /  Brankář Nemrava udržel na Hané čisté konto
Uherské Hradiště Sport 11 / 04 / 2021

Pětadvacetiletý brankář Vít Nemrava vychytal při svém devatenáctém ligovém startu sedmou nulu. V úterním zápase v Olomouci si ji musel zasloužit. Domácímu týmu zmařil několik šancí.

V začátku utkání a vlastně v celé první půli jsme nesbírali odražené míče a nevyhrávali osobní souboje. Úvod utkání jsme proto nezachytili, ale postupem času jsme se dostávali do hry. Přesto jsme v prvním poločase přežili některé šance soupeře. Ve druhém jsme měli šance také my, a proto si myslím, že remíza je zasloužená.

V zápase jste zlikvidoval několik šancí a pomohla vám i tyč. Jak jste viděl utkání z brankové čáry?

Šance v prvním poločase jsem už vzpomněl. Největší možná přišla ve druhé půli, kdy jsem proti Zmrzlému zmenšil střelecký úhel a on mě trefil. Pak mně skutečně pomohla i tyč, ale myslím, že to bylo po nepovedeném centru, který letěl spíše od brány. Pak ale fouknul vítr a míč zničehonic změnil směr. Naštěstí se to odrazilo od tyčky ven z brány.

Vezete bod z venku. V závěru jste ale měli velké šance. Je ten bod pro vás ziskem, nebo jste spíše dva ztratili?

Vyhrát mohly oba týmy. My jsme měli šance v závěru, ale Sigma je měla v průběhu utkání také. Pro nás je to bod z venku, a tak jej bereme.

Ve druhém poločase se nad stadionem prohnala sněhová bouřka. Jak nepříjemné to bylo pro brankáře?

Bylo to skutečně nepříjemné. Určitě počasí neovlivnilo jenom mě, ale ovlivnilo hru obou týmů po celý druhý poločas. Terén byl postupně hodně těžký, a tak se ze hry stala spíše nakopávaná nahoru a dolů a zápas byl pak plný soubojů. Určitě to vadilo i Sigmě. My jsme v podobném počasí hráli i doma s Teplicemi a už bychom přivítali skutečně rádi jarní terény i počasí.

 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace