Nemrava v Mikloškových šlépějích

Nemrava v Mikloškových šlépějích
Uherské Hradiště Sport 08 / 02 / 2012

Na britských ostrovech je to stále fotbalový pojem. Před třiceti lety tam otevřel Luděk Mikloško působením ve West Hamu United dveře dalším českým gólmanům. Dnes na cestu podobnou třeba cestě Petra Čecha připravuje ve spolupráci s agenturou Sport Invest talentované mladíky. Mezi nimi i Víta Nemravu, šestnáctiletý talent slováckého klubu, který úspěšně ukončil druhý tréninkový test v londýnském klubu.

Luďku, vy jste gólman s reprezentačními zkušenostmi, prosadil jste se v kolébce fotbalu, jak hodnotíte svého svěřence Víta Nemravu?

Víťa je velmi talentovaný gólman, který má všechno před sebou. Je to poctivý kluk, který to má v hlavě srovnané a ví, co chce. To je velmi důležité. Má velmi dobrou postavu, umí to i nohama, je sebevědomý a celkem dobře ovládá pokutové území. Potřebuje ještě trochu zesílit a přibrat, to ale přijde s věkem. Samozřejmě musí pracovat na obratnosti a koordinaci, protože ta se s výškou rovněž vyvíjí.

Má tedy předpoklady k tomu, aby se stal pokračovatelem vaší brankářské stopy ve West Hamu?

Myslím, že předpoklady pro to má. Byl jsem za ním v Londýně minulý víkend a viděl jsem jej v akci. Líbí se také lidem z West Hamu, kteří o něj mají zájem. Mají tam samozřejmě spoustu dalších brankářů na zkoušku a dnes se to odvíjí pochopitelně i od financí.

V klubu už připouštějí dohodu s West Hamem o jeho dvouletém hostování?

Ano. Mluví se o tom a myslím, že by to bylo pro Víťu ideální. Dva roky by si to vyzkoušel a pokud by se mu to tam nelíbilo, tak by se mohl vrátit. Když se odchází do zahraničí, tak je to vždycky složité.

Vy jste jej viděl minulý víkend při jeho startu za mužskou rezervu. Je to v Anglii normální, aby šestnáctiletí kluci šli chytat za muže?

Trochu překvapení to bylo, ale zase to není tak nic neobvyklého. V Anglii se nebojí v přípravných utkáních dát mladým šanci. V nich se ukáže, jestli to kluk zvládne psychicky, silově. Jestli je schopný se ostrovnímu stylu přizpůsobit. Víťa v tom utkání sice nezazářil, ale určitě v něm obstál. Pro něj to byla obrovská zkušenost.

Pak dokonce trénoval s A-mužstvem. I to je normální, aby se testovaný, mladičký cizinec připravoval s profesionály?

Už za mě bylo normální, že se s námi připravoval třeba i patnáctiletý gólman. Není to tedy výjimka. Vždyť trénovali s Greenem, což je anglická gólmanská legenda.

Měl jste při své návštěvě možnost s ním o Víťovi hovořit?

Když jsem tam byl, tak jsem se s Robertem nepotkal, protože měli zrovna den volna, a když trénovali, tak já už byl na cestě domů.


Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace