Nemůžeme se ohlížet doprava ani doleva

Nemůžeme se ohlížet doprava ani doleva
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 14 / 10 / 2019

Reprezentační áčko v pátek večer v zápase s Anglií šokovalo Evropu, jejich mladší kolegy čeká dnes v podvečer také ostrovní výzva. Výhra nad Skotskem je k dalšímu vývoji kvalifikační skupiny na EURO U21 klíčová.
Na duel, který začne na stadionu MIroslava Valenty dnes v 17.00 hodin, připravuje lvíčata i asistent hlavního kouče Jiří Kohout.
Po remíze 1:1 s Řeckem v Karviné vás čeká Skotsko, které sice zvítězilo v Chorvatsku, ale ztratilo doma s Litvou. Skotové jsou v tabulce před námi, takže nám nezbývá nic jiného než myslet na vítězství. Co nás dnes navečer bude čekat?
Opravdu se nemůžeme dívat doprava ani doleva a musíme vyhrát! Čeká nás odlišný tým, než byli Řekové, kteří jsou techničtější a ofenzivněji zajímavější. Skotský tým je výborně organizovaný do defenzivy. Na druhou stranu mají zajímavý rychlý přechod do útoku a fantastického útočníka na hrotu.
Z pohledu fanoušků je podle vás atraktivnější Řecko, nebo Skotsko?
Zajímavá otázka. Myslím, že přece jen víc tíhneme k ostrovní kopané. Anglie, Irsko, Skotsko, ... to jsou fotbalově zajímavé adresy. Fanoušci by ale měli přijít hlavně na nás.
Na koho se mohou těšit konkrétně v dresu Skotska?
Určitě na hrotového útočníka Frasera Hornbyho, který patří Evertonu a hostuje v belgickém Kotrijku. Je schopný podržet míč, ale také si umí vypracovat sám brankovou příležitost a jít do zakončení. Skotsko je ale především týmový výkon, založený na bojovnosti, organizaci hry, energii v týmu, jeho soudržnosti. Podobné vlastnosti věřím zdobí i náš tým.
Pro fanoušky bude určitě největším lákadlem start pětice hráčů, kteří mají vazbu na Slovácko. Sadílek, Trmal, Šašinka, Holík, Janošek. Je to shoda okolností, že Slovácko má takové zastoupení v reprezentaci?
Dlouhé roky jsem pracoval u mládeže, takže Slovácko vnímám jako líheň talentů. Když se podíváte na ligový kádr, tak tam byla vždy spousta hráčů, které si vychovali, vypiplali od dětství až do áčka. Slovácko je určitě z mého pohledu jednou z bašt fotbalové mládeže u nás. Sice malé město, ale fotbalově hodně zajímavý region. Současná pětice lvíčat je toho jen důkazem.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace