Neodolali závěrečnému náporu

Uherský Brod Sport 05 / 04 / 2011

Navázat na první jarní utkání, ve kterém fotbalisté Uh. Brodu dlouho na Vrchovině sahali po třech bodech, ale nakonec se museli spokojit s jedním, s takovým cílem nastupovali proti desátým Tasovicím. Před domácími fanoušky ale opět nedokázali vyhrát, ba ani bodovat. Z výhry se tak naposledy radovali 16. října, kdy doma porazili Napajedla 2:1. Díky další bodové ztrátě se propadli na poslední místo v tabulce.
Uh. Brod - Tasovice 0:1 (0:0)
Z pohledu domácích fotbalistů byla první půle z jejich strany nervózní. Touha konečně vyhrát jim zbytečně svazovala nohy. V dobré šanci ke skórování se ocitl kanonýr Faldyna, který využil chyby v obraně a šel sám na gólmana, ale jeho střela skončila vedle brány. Další šanci vykopával jeden z obránců z prázdné brány. Ovšem i gólman Ondrůšek musel vytáhnout pár svých parádních zákroků. Ve druhé půli vyrukoval Brod na domácí Tasovice aktivní hrou. Možnost k otevření skóre měl Hruboš, ale toho gólman vychytal. Ovšem až do 86. minuty se stav na světelném ukazateli neměnil a vše nasvědčovalo tomu, že se body budou dělit. Jenomže hosté zahrávali standardku a dokázali propasírovat míč za Ondrůškova záda. Ve zbylých minutách už domácí na srovnání skóre nenašli dostatek sil.
Uh. Brod: Ondrůšek - Solařík, Ligas, Vrága, Kúdela - Daněk, Slinták, M. David, Dvořák (80. Hruboš) - Lukeš, Faldyna.