Nepomuk Holásek vyhrál už pojedenácté

Nepomuk Holásek vyhrál už pojedenácté
Zlechov Sport 26 / 08 / 2019

Nestárnoucí motocyklový závodník Václav Holásek ze Zlechova opět vyrazil na tradiční Nepomucký trojúhelník. Na západě Čech se mu dlouhodobě daří. Na svém kontě má už jedenáct vítězství v řadě.
„Do Nepomuku mě to táhne, je to má oblíbená trať, jsou tam skvělí fanoušci. Je to jediný závod, na který ještě jezdím,“ říká Václav Holásek, který naposledy závodil před rokem právě v Nepomuku. A po roce opět slavil vítězství v kategorii Klasik do 50 ccm jak v jízdě pravidelnosti, tak i ceně diváků. „Soupeři už si na mě dávají pozor, přesto jim vždycky vypálím rybník,“ směje se Holásek. Měsíc před závodem vždycky vytáhne závodní motorku Minarelli z garáže, aby udělal nejnutnější opravy, zamaká na fyzičce a vyrazí směr Nepomuk.
Letos do závodu odstartoval ze čtvrtého místa, ale už po druhém kole jezdil v jeho čele. „Pravidelnost je trochu ošemetná, musíte zajíždět zhruba stejné časy v každém kole, protože nevíte, která kola se budou počítat, ale zároveň i rychle, abych získal cenu diváků. To vše se opět podařilo. V cíli jsem se opět radoval z vítězství, ale možná to bylo naposledy. Uvidíme, jestli mi příští rok ještě bude sloužit zdraví,“ dodává úspěšný závodník. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace