Neproměnili pět mečbolů, zapsali jen bod

Staré Město Sport 03 / 02 / 2022

Volejbalisté VSK Staré Město sahali v souboji dvojiček s USK Ostrava po vítězství, ale nejistotou v koncovkách setů jej darovali soupeři. Do tabulky první ligy, skupiny o záchranu, si tak připsali pouze bod a zůstávají na předposlední příčce.

USK Ostrava - STARÉ MĚSTO 3:2

Staroměstští nastoupili s torzem sedmi hráčů, včetně libera, a bez kouče Petra Karabce, kterého na lavičce nahradil zkušený Libor Kamler. V úvodním setu hosté zásluhou skvělého servisu a především bojovností soupeře přehrávali, v koncovce tak vedli 20:16. Po chybách na příjmu sice nabídli soupeři dva setboly, ale bojovností je odvrátili a první set získali. Druhý set borci ze Širůchu projeli, nefungoval jim příjem ani útok a bylo vyrovnáno. Za kratší konec dlouho tahali i ve třetím setu (5:11, 14:17), ale po plachtícím servisu Gálíka sedmibodovou šňůrou otočili a zadělali na dramatickou koncovku, kterou nakonec nejtěsnějším rozdílem vyhráli. A nabito měli i ve čtvrtém setu, kdy však neproměnili pět mečbolů a připravili se o zisk tří bodů. Když pak za stavu 13:9 a 14:11 chybovali na příjmu i v útoku také v tie-breaku, připsali si do tabulky jen bod. Sety -26, 15, -24, 28, 14.

STARÉ MĚSTO - USK Ostrava 1:3

Problémy s kádrem VSK se před sobotním duelem ještě prohloubily. V sestavě chyběli důležití hráči z farmářského Zlína, zranění domácí, kouč Karabec a onemocněl i náhradní trenér Kamler, takže se taktovky chopil další z historicky úspěšné extraligové sestavy Zábranský. Na soupisku byl navíc doplněn junior Janík. V úvodním setu se slátaná sestava těžko hledala, což se projevilo výraznou převahu hostů. Domácí se ale sehrávali, bojovali a zlepšeným servisem i bodovými bloky srovnali krok. Zbytek zápasu ale patřil kompletnímu týmu Ostravy, který překvapení nepřipustil. Sety -11, 22, -17, -19.

STARÉ MĚSTO: Bláha, V. Žák, Kamrádek, Čeketa, Kroča, Gálík, Dřímal, Janík.