Neurvali ani bodík při skóre 1:12!

Foto: sal  /  Klíčový moment? - Marek Schuster se řítí na havířovského gólmana, běží třetí minuta, ale puk branku míjí... Kdyby sólo proměnil, možná by nasměroval tým ke třem bodům.
Uherské Hradiště Sport 18 / 10 / 2010

Hokejisté Uh. Hradiště se stále trápí v koncovce, za 180 minut skórovali dvakrát! A sami inkasovali tucet gólů

Druholigoví hokejisté HC Uherské Hradiště v týdnu utrpěli dvě půltuctové porážky a natáhli sérii zápasů bez vítězství na tři. A co víc, ve dvou zápasech skórovali pouze jednou, čímž jen potvrzují, že koncovka je jejich nepřehlédnutelnou Achillovou patou.
Uh. Hradiště - Havířov 0:6 (0:1, 0:4, 0:1)
Třebaže Havířovu patřila v tabulce až sedmá příčka, po závěrečné siréně bylo zřejmé, že se na hradišťském ledě představil zatím nejlepší soupeř. Andrýsek a spol. živili naději na bodový zisk jen v první třetině, jenže zahodili několik šancí a pak už tahali za kratší konec...
I když šli domácí po 64 sekundách do čtyř, vypracovali si v oslabení jednu z největších šancí zápasu. Schuster však sólo neproměnil, branku ani netrefil. Havířov se zahříval na provozní teplotu pozvolna, kromě průniku Říčky, který zastavil pravý Jedličkův beton, se prezentoval spíš nedovolenými zákroky. Ani jednu z přesilových her, včetně 17 sekund 5 na 3, však Uh. Hradiště nevyužilo, nejblíže ke gólu měl kapitán Andrýsek, ale branka pro něj byla zakletá. A tak přišel v 19. minutě trest, Říčka vyjel zpoza branky, nabil Balčíkovi a Jedlička se za pukem směřujícím do šibenice jen ohlédl... A když pak v nástupu do druhé třetiny zvýšil po brejku Lhotský, hostům narostla křídla. Prostřední dějství proměnili ve hru kočky s myší a do hradišťské sítě ještě zasekli drápy! I domácí občas vystrčili růžky, ale v koncovce měli smůlu. Andrýsek minul a Piluša rozezvonil tyčku. Trenér Petr Sakrajda sáhl před poslední třetinou k brankářské rošádě, když Jedličku vystřídal Oharek, který se blýskl několik výtečnými zákroky. Tváří v tvář zlikvidoval sólo Sztefky i Maruny, proti kterému vytasil učebnicový semafor. Čistý štít však neudržel, ve dvanácté minutě lovil puk ze sítě po parádním průniku Sztefky, který proměnil obránce v solné sloupy a pod víko zavěsil. Vyloučení 7:6, využití 0:2, střely na bránu 32:34, 300 diváků.
UH. HRADIŠTĚ: Jedlička (41. Oharek) - Stašek, Sladký, Heča, Vodák, Krystýnek, Matula, Šimek - Piluša, Mikeš, Andrýsek - Karpíšek, Klabačka, Pochylý - Schuster, Kundera, Červenka (21. Kotačka).
Šumperk - Uh. Hradiště 6:1 (0:0, 3:1, 3:0)
Půltucet gólů inkasovali hokejisté Uherského Hradiště i na ledě šumperských Draků, lídra soutěže. Od dvojciferného výprasku je zachránil jen výtečný výkon brankáře Oharka. I hosté si vytvořili několik velmi solidních šancí, ale až na jednu výjimku je pochytal Boška.
Po vyrovnaném začátku se podle očekávání přenesla aktivita na hokejky Šumperku, který už v šesté minutě zahrozil Holíkem a Malým, ale Oharek čaroval. A jelikož ani na opačné straně se gólově neurodilo, po první siréně svítily na ukazateli skóre dvě nuly. Jenže už ve 25. minutě se trefil Velecký a nasměřoval domácí výběr ke třem bodům. Když pak pod tlakem chybovala hradišťská obrana, vyrazil do přečíslení trojlístek Holík, Meluzín, Novosad a posledně jmenovaný nedal Oharkovi šanci. Ještě předtím měl na hokejce vyrovnání Mikeš, kterého při přesilové hře našel před brankou Sladký, ale z minisouboje vyšel vítězně brankář Boška. Hosté se ale přece jen dočkali, když ve 39. minutě zamířil přesně Matula. Jenže ku hříchu šlo jen o čestný úspěch Andrýska a spol. Za necelou minutu kontroval Matějka a v poslední části Šumperk ještě vyprášil hostující kožich třemi ranami. A hradišťské dobývání svatyně se změnilo v marný boj s brankářem Boškou, který postupně lapil sólo Piluši i rány Sladkého a Heči od modré. Pohár hořkosti tak hosté vypili až do dna v posledních třech minutách, kdy Oharek dvakrát kapituloval. Branka: 39. Matula (Kotačka). Vyloučení 7:7, využití 2:0, střely na bránu 34:25, 1500 diváků.
UH. HRADIŠTĚ. Oharek - Sladký, Krystýnek, Heča, Pšeja, Matula, Stašek (41. Šimek) - Piluša, Andrýsek, Mikeš - Kotačka, Klabačka, Schuster - Kartusek, Kundera, Karpíšek.

autor: PETR ČECH, RUDOLF HOLÁSEK