Neuvěřitelné. Za 42 sekund inkasovali třikrát

Slovácko Sport 30 / 05 / 2014

Reflex jde od porážky k porážce

Extraligoví inlinisté IHC Uherský Brod byli kousek od bodového zisku na horkém ledě zlínských Devils. V přímém souboji o třetí místo ještě 47 sekund před koncem zápasu drželi nerozhodný stav 10:10, ale pak třikrát inkasovali... Jejich rival z Uherského Hradiště jde od porážky k porážce a už se propadl na samé dno tabulky.
Přerov - Uh. Hradiště 13:4
Reflex přijel pouze s devíti hráči do pole, mezi nimiž byli oficiálně jen dva obránci, což bylo na herním projevu citelné od první minuty. O osudu zápasu prakticky rozhodla už první čtvrtina, kterou Hanáci vyhráli 4:0. Ve druhé části se sice hosté probudili, třikrát skórovali, ale domácí vždy kontrovali a zápas bez problémů dovedli k vysokému vítězství. Branky: Pospíšil, Nesrsta, Valenta, Karafiát. Čtvrtiny 4:0, 4:3, 2:1, 3:0.
Přerov - Uh. Brod 2:5
Přerov sice v páté minutě otevřel skóre, ale bylo to poprvé a taky naposledy, co byl o krok napřed. V dalším průběhu už tahal za kratší konec. Broďané ještě do konce první dvanáctiminutovky převážili misky vah na svou stranu, aby pak trpělivě dobývali domácí svatyni a v každé části přidali pojistku. V klíčových momentech je podržel gólman Ondrejka. Branky: Mrazík 2, Haring, Šiller, Kotačka. Čtvrtiny 1:2, 0:1, 0:1, 1:1.
Brno- Uh. Hradiště  9:5
Hradišťští totálně zaspali začátek zápasu a ve 14. minutě prohrávali 0:4! Až pak jim zazvonil budíček a dvěma slepenými góly v 18. minutě (během 18 sekund) se vrátili do zápasu. Jenže šest sekund před druhou sirénou inkasovali, což jim vzalo vítr z plachet. Brňané pak na začátku třetí části odskočili na 7:2 a vítězství už si pohlídali. Branky: Popelka 2, Karafiát, Červenka, Kovařík. Čtvrtiny 2:0, 3:2, 2:1, 2:2.
Zlín - Uh. Brod 13:10
Souboj o třetí místo měl neuvěřitelné rozuzlení. Ještě 47 vteřin před koncem na ukazateli skóre svítily dvě desítky. Jenže pak domácí Buchta překonal Šlapáka a závěrečný vabank hosté nezvládli. V závěrečných 14 sekundách ještě inkasovali dvakrát... Broďané přitom prohrávali 1:4, 3:7, 7:10, ale nesložili zbraně a nakonec sahali po bodu, který jim proklouzl mezi prsty v posledních sekundách. Branky: Šiller 4, Žitňanský 2, Haring 2, Vaněk, Mrazík. Čtvrtiny 4:1, 3:3, 1:3, 5:3.

1. Olomouc    6    0    0    1    46:28    18
2. Zlín    4    1    0    2    45:34    14
3. Uh. Brod    4    0    0    3    38:40    12
4. Brno    3    0    0    3    40:33    9
5. Přerov    1    0    1    5    42:55    4
6. Uh. Hradiště    1    0    0    5    36:57    3