Nezapomínají ani na fair play

Slovácko Sport 19 / 01 / 2017

Hokejisté Uherského Hradiště nezvládli domácí bitvu s Velkou Bíteší a jejich naděje na průnik mezi nejlepší osmičku klesly k bodu mrazu. To Uherský Brod bojuje o špici a Uherský Ostroh dotírá na elitní čtyřku. V neděli doma porazil lídra z Kroměříže. Hrdinou utkání se stal Mika, který se blýskl pěti brankami, z toho čtyři dal v poslední třetině. Do konce základní částí zbývá šest kol.

UH. BROD - Velké Meziříčí 5:2
Hokejisté Uherského Brodu pokračují v krasojízdě, po výhře na ledě vedoucí Kroměříže udolali i druhé Velké Meziříčí a natáhli vítěznou šňůru na čtyři zápasy (skóre 28:10). Zvýšili tak své šanci na vítězství v základní části, do jejíhož konce schází šest kol.
Broďané začali ve velkém stylu, hýřili pohybem, napadali soupeře už při rozehrávce a bylo jen otázkou času, kdy otevřou skóre. „První třetina byla opravdu zcela v naší režii, soupeř vystřelil maximálně dvakrát na branku, gólman Zubo docela promrzl,“ uvedl Zbyněk Kůdela, trenér Spartaku. Jeho svěřenci nakonec první část vyhráli 2:0 a ještě se Jan Bujáček blýskl gestem fair play. „Když rozhodčí poslal soupeře na trestnou lavici, Honza za ním dojel s tím, že spadl sám, že to žádný faul nebyl. Sudí tak verdikt odvolal. Jeho chování mě nepřekvapilo, je takový,“ řekl s úsměvem Kůdela. Domácí nepolevili ani po přestávce. Souboj už ale nabídl poněkud vyrovnanější podívanou, neboť hosté z Vysočiny přidali na rychlosti i napadání, ale otěže zápasu nepřevzali. Ve svých rukou je stále pevně drželi domácí, kteří zvýšili náskok na 4:0. „Soupeř už vystrkoval růžky, byl agresivnější v dohrávání soubojů, ale vše v rámci pravidel,“ podotkl trenér. Velkomeziříčští sice zkraje třetiny snížili, ale když vzápětí přišla odpověď domácích, nebylo co řešit. Zápas už se dohrával jen z povinnosti. Branky: Ondráček 2, Ondra, Šiller, Tomek. Třetiny 2:0, 2:0, 1:2.
UH. BROD: Zubo - Gureň, Surý, Tomek, Vaněk, Krůžela - Ondra, Klusák, Vaculín - Pšurný, Holík, Šiller - Hladiš, Ondráček, Nesrsta - Bujáček.

UH. HRADIŠTĚ - Velká Bíteš 3:4
I když hosté přijeli na Slovácko jen v jedenácti, včetně brankáře, odvezli si veledůležité tři body, které je posunuly do elitní osmičky. Borcům z Uherského Hradiště se naopak po další porážce play off vzdaluje…
A přitom nezačali špatně. Po zahřívací první třetině, která patřila gólmanům, otevřeli skóre, když se poprvé v hradišťském dresu zapsal mezi střelce Šlapák (po příchodu z Uh. Ostrohu - pozn. autora). Zblízka našel skulinku ve výstroji brankáře Vrby. Jenže radost domácích měla jepičí život. Za dvě minuty napřáhl soupeř od modré, Jakubčík měl zakrytý výhled a puk proletěl až za jeho záda. V polovině zápasu Hradišťští opět vedli, ale stejně jako poprvé se příliš dlouho neradovali. O osudu zápasu tak rozhodla až poslední třetina, v níž nakonec měla více štěstí Velká Bíteš. Domácí sice nebyli vyloženě horším týmem, ale s koncovkou byli na štíru. Jediný gól zařídil Nohál, který v 53. minutě střelou z úhlu vyrovnával na 3:3. Výběr kouče Roberta Pochylého si opět až příliš dlouho užíval euforie ze vstřeleného gólu, fauloval a v oslabení inkasoval rozhodující úder. Branky: Šlapák, Haničinec, Nohál. Třetiny 0:0, 2:2, 1:2.
UH. HRADIŠTĚ: Jakubčík - Studený, Lažek, Foltýn, Škubal, Lišaník, M. Hrabec - Kotačka, Fridrich, Šlapák - Kubal, Nohál, Haničinec - Kršjak, Zlámal, Bednařík.

UH. OSTROH - Kroměříž 8:6
Jako na houpačce si museli připadat hokejisté Uh. Ostrohu, kteří na svém ledě přivítali lídra soutěže. I přesto, že po dvou třetinách prohrávali, dokázali i díky pěti brankám Miky nakonec zvítězit. Domácí začali lépe, vytvářeli si šance, byli to hosté, kteří v polovině patnácté minuty v končící přesilovce otevřeli skóre, které za dalších čtyřicet vteřin ještě navýšili a v úvodu druhé třetiny přidali třetí branku. Za domácí dokázal snížit Zdeněk Kučera, ale hosté dokázali opět odskočit na rozdíl tří branek. Ani tato situace domácí nezlomila, spíše je nakopla k ještě větší iniciativě, která se jim vyplatila. Hosté sice vedli, ale jejich branky padaly za Valúchova záda spíše náhodně. Po dvou třetinách to bylo jenom o gól. Třetí třetina by se spíše dala nazvat Mikova, protože tento hráč v ní docílil hned čtyř branek. Ostrožané otočili na 6:5, hosté stačili tři minuty před koncem vyrovnat. Na ledě to sice začalo jiskřit, hráči se začali pošťuchovat. Ovšem famózní Mika dvěma brankami v poslední minutě dokonal parádní obrat.
Branky: Mika 5, Flora, Maršálek, Z. Kučera
Třetiny: 0:2, 3:2, 5:2
Uh. Ostroh: Valúch - R. Kučera, Karpíšek, D. Rauš, Maršálek, Andrýsek, Rapant - Stránský, Flora, L. Galuška - Z. Kučera, Mika, V. Galuška - Ťok, Větříšek, M. Rauš.

autor: ceh, hol, sal