Nguyen: Jednou se daří mně, jednou klukům

Nguyen: Jednou se daří mně, jednou klukům
Foto: Martin Otto  /  Filip Nguyen vychytal i v Liberci čisté konto.
Uherské Hradiště Sport 15 / 02 / 2023

Filip Nguyen před příchodem na Slovácko odchytal pod Ještědem čtyři ligové sezóny a na zápas proti svému bývalému klubu se těšil.

Bylo to můj první zápas v Liberci v dresu soupeře. Když jsme příjížděli do města a viděl jsem stadion a jeho okolí, na kterém jsem odehrál už také pár zápasů, tak to bylo pro mě nostalgické.

V prvním poločase jste si na nedostatek práce nemohl stěžovat. Byl mězi těmi zákroky nějaký krizový moment?

Liberec ukázal svojí sílu. V jeho závěru nás zatlačil a měl nějaké  šance. Nejvíc nepříjemná byla asi Tuptova střela z vápna, která dost zaplavala a bylo důležité ji vyrazit hodně do strany. Ostatní zákroky byly už trochu i o štěstí. Ve druhém těch šancí měl Liberec už méně. Myslím, že by tomu zápasu slušela spíše remíza, ale za tři body jsme určitě rádi.

Co zaznělo o přestávce v kabině? Ve druhé půli jste byli už lepším týmem.

Trenér si k tomu samozřejmě řekl svoje. I trochu důrazněji. (úsměv) Asi to zabralo a i s trochou štěstí jsme uhráli tři body.

Hrál jste proti svému bývalému klubu. Slíbil jste nějakou prémii do kabiny?

Nic jsem nesliboval, ale určitě něco budu muset přinést. Co to bude, proberu s Páťou Šimkem, který je v tomhle odborník. Doufám, že se na tom bude podílet i trenér, za tu červenou kartu. (úsměv)

Ve třetím zápase jste udržel nulu a aktuálně je to 333 minut. Sledujete tato čísla?

Číslo je to hezké, ale já to úplně nesleduju. Za tři nuly jsem samozřejmě rád, zvláště když nám to teď vepředu moc nepadá. Momentálně je důležité vzadu neinkasovat. Není to ale jenom moje práce. Je to práce celého týmu. Jednou se daří mně, jindy klukům. Jsem rád, že nám to tak funguje.

V tabulce jste posunuli minimálně do neděle na čtvrtou příčku. Je vaším cílem finálová šestka?

Tabulka je hodně vyrovnaná a tři body z venku jsou důležité. Škoda, že jsme doma nevyhráli s Olomoucí. Ale sedm bodů ze tří zápasů není špatných. Ve Slovácku se toho hodně změnilo a jsme teď ambiciózním týmem a klubem. Bylo by alibistické mluvit o středu tabulky. Navíc bychom si rádi třeba i zopakovali Evropu.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist