Nicol Hlůšková porazila olympioničku Erbanovou

Uherské Hradiště Sport 06 / 08 / 2011

Inlinebruslařka z Uherského Hradiště si vyšlápla na zkušenější Erbanovou

Letošní mistrovství České republiky na dlouhé dráze 400 metrů se konalo v Novém Městě na Moravě. Závod pořádal chrudimský klub ve spolupráci s Martinou Sáblíkovou. Závod probíhal v rámci trojboje.
Jednotlivé tratě byly: sprint na 200 m s vlastním startem, 1500 m a 5 km bodovací závod. Nicol Hlůšková jela v kategorii juniorek A, kde se na startu setkala s rychlobruslařkou a účastnicí olympijských her ve Vancouveru Karolínou Erbanovou. Po dvou sprinterských tratích byla v čele Karolína. Nicol se ale nezalekla a v závodě na 5 km, který je její nejsilnější stránkou na dráze, si vybojovala konečné první místo.
O týden později čekal Nicol závod na 21 km v rámci Českomoravského poháru. Závod se jel na 17 okruhů. Nicol se podařilo spolu se slovenskou závodnicí ujet soupeřkám hned ve druhém kole. V posledním kole se jí uvolnilo kolečko, ale i tak přijela na hezkém druhém místě.
Po letních prázdninách Nicol čekají ještě dva vrcholové závody. MČR v půlmaratonu a v Račicích na okruhu maraton 42 km.
Kromě inline bruslí zkouší Nicol Hlůšková i závody horských kol. Na prvním mistrovském závodě, který se jel v Mikulově a měřil 36 km, dojela v konkurenci dvaceti juniorek na krásném 4. místě. Další závod je na programu 28. srpna v Náměšti nad Oslavou, kde pojede padesátikilometrovou trať.