Nivnice se dočkala, slaví po penaltách

Slovácko Sport 27 / 04 / 2017

Kvasice - Bojkovice 0:1 PK (0:0)
Druhý celek tabulky z Kvasic hostil Bojkovice a branek v tomto duelu se diváci nedočkali. Hosté, kteří se museli potýkat s osekaným počtem hráčů kádru, nakonec uválčili na půdě Skaštic cennou remízu, navíc si po penaltovém rozstřelu odváží bonusový druhý bod (3:4).
Osvětimany - Žalkovice 3:1 (2:0)
Papírový favorit šel vítězství naproti již zkraje utkání a díky dvěma brankám Otáhala vedl po půlhodině již 2:0. Když přidali Osvětimanští v 77. minutě třetí trefu, bylo rozhodnuto. Jedinou kaňkou na výsledku pro domácí může být inkasovaný gól v závěrečné desetiminutovce.
Branky: Otáhal 2, Křemeček.
Napajedla - Újezdec 5:0 (4:0)
Hosté zcela zaspali úvodní půlhodinu, po níž prohrávali o čtyři góly. Ani ve druhém poločase se výkon Újezdce nijak zvlášť nezměnil, čehož Napajedla využila ještě k jedné brance, které znamenala pro hosty obdržení nepopulárního „bůra“. Újezdec tak po výhře Nivnice opět spadl na předposlední příčku tabulky.
Hluk - Skaštice 2:3 PK (0:0)
O překvapení kola se postarali hráči Skaštic, kteří drželi vedení na půdě vedoucího celku až do 89. minuty. Branky v tomto zápase padaly až po změně stran a byli to hosté, kteří v utkání dvakrát vedli. Díky brance Dohnala tak Hluk v 90. minutě srovnal a šlo se do penalt. V nich rozhodovala až osmá série.
Branky: Bihári, Dohnal.
Koryčany - Dolní Němčí 0:1 (0:1)
Fotbalisté Dolního Němčí pokračují v jarní krasojízdě. Svěřenci trenéra Zemana vyhráli také svůj pátý jarní zápas! V tomto kole zvládli fotbalisté z Dolního Němčí bodově vyrabovat Koryčany díky trefě Porubana z 9. minuty zápasu. Branka: Poruban.
Vlčnov - Malenovice 1:0 (0:0)
Domácí celek již několik zápasů nepoznal chuť vítězství, které však po zápase s posledním celkem přišlo. Hráči a fanoušci Vlčnova si museli počkat na branku až do druhého poločasu, ale přece jenom se dočkali. V 69. minutě byl na správném místě domácí Hanák a rozvlnil síť.
Branka: Hanák.
Nedachlebice - Nivnice 2:3 PK (0:0)
Nivnice poprvé na jaře vítězná! Až v pátém jarním kole dokázali svěřenci trenéra Miroslava Ondrůška zvítězit, alespoň za dva body. Důležitých bodů se Nivničtí dočkali na půdě Nedachlebic, kde měl však zápas divoký vývoj. Po bezbrankové první půli udeřili jako první hosté, Nedachlebice však díky dvěma trefám otočily vývoj na svou stranu. Poslední slovo měl ovšem nivnický Slezáček, jenž srovnal na konečných 2:2. V pokutových kopech se zadařilo hostům v poměru 3:4.
Branky: Urban 2 - Kadlček, Slezáček.