Nivnice si doma vyšlápla na lídra

Sport 25 / 05 / 2011

Okresní přebor 24. kolo

Drslavice - Břestek 4:1 (1:0)
Branky: 5. Vystrčil M., 47. Orlovský M., 64. Mikulinec R., 91. Šrámek M. - 53. (p) Čagánek P.
ŽK: 82. Vystrčil M., 87. Machálek J. - 80. Slavík Z., 80. Martinák R.
Rozhodčí: Bohumil Čikl - Antonín Věrný (laik), Jan Javor (laik).
Drslavice: Hroch M. - Vystrčil M., Věrný R. (51. Kňazeje T.), Vacula P., Šobáň J., Orlovský M., Mikulinec R., Machálek J., Machálek I., Kopták R. (81. Šrámek M.), Hroch V. Trenér: Přemysl Přecechtěl .
Břestek: Hurdes V. - Zelinka P., Vojtěšek J., Sonntag P., Smělík D. (68. Crla M.), Slavík Z., Plevák L., Martinák R., Konečný R. (81. Bumbálek R.), Dvořáček R., Čagánek P. Trenér: Pavel Franěk.
První poločas vyšel lépe domácím, kdy už v 5. minutě po hrubé chybě obránce otevřel skóre Vystrčil. Drslavice měly i další šance, ty ale nevyužily. Poté se dostali ke slovu i hosté, dopravili míč do brány, ale branka nebyla pro ofsajd uznána. Ve 47. minutě Orlovský z přímého volného kopu nádherně trefil šibenici - 2:0. V 53. minutě korigoval stav z pokutového kopu, za faul jednoho z obránců, kapitán Čagánek. V 64. minutě vyrobila hostující obrana hrubku a Mikulinec zvýšil na 3:1. Konečnou podobu výsledku stanovil v první minutě nastavení domácí Šrámek.
Nejlepší hráči: Martin Orlovský - Petr Čagánek

Jarošov - Nezdenice 1:4 (1:1)
Branky: 26. Hotař M. - 42. Kociňák J., 77. Lux R., 83. Kadlček J., 90. Šašinka O.
ŽK: 36. Vandírek L., 64. Kolaja L. (Jarošov).
ČK: 38. Kolínek L. (Nezdenice).
Rozhodčí: Milan Katrňák - Miroslav Knot, Štěpán Štrunc (laik).
Jarošov: Kaňovský P. - Vyorálek J., Vandírek L., Staroba R. (63. Sedláček V.), Pekárek R., Oharek V. (71. Janča R.), Malina L., Kolaja L. (79. Jančík V.), Hotař M., Grebeníček P., Dujka J. Trenér: Radek Vyoral.
Nezdenice: Zábranský M. - Šašinka O., Sviták P. (79. Gabrhel R.), Mikliš M. (63. Uličník J.), Lux R., Kolínek R., Kolínek L., Kociňák J., Kandrnál P., Kalina P., Kadlček J. Trenér: Jaroslav Kociňák.
Ve 26. minutě se domácí ujali vedení z kopačky Hotaře, kterému vrátil přihrávku Oharek. Ve 38. minutě byl vyloučen kapitán hostů, poté co soupeři vražením zneškodnil jeho brankovou příležitost. Vyrovnání přišlo ve 42. minutě Kociňákem z přímého kopu. V 51. minutě mířil hlavou Hotař nad branku. V 59. minutě Šašinka vystřelil těsně vedle tyčky. V 70. minutě měl velkou gólovou šanci Lux, ale jeho snaha obhodit gólmana nevyšla. V 77. minutě se hosté ujali vedení Luxem střelou pod břevno. V 83. minutě z úhlu vystřelil a zvýšil skóre Kadlček. V 86. minutě mohl snížit Hotař, ale sám před brankou svoji šanci nevyužil. V 90. minutě zvýšil technickou střelou k tyči Šašinka.
Nejlepší hráči: Radek Pekárek - Robert Kolínek

Kostelany n. M. - Traplice 0:2 (0:0)
Branky: 69. Trávníček Václav, 89. Slavík J.
ŽK: 10. Gabriel P., 40. Dvouletý J., 81. Šimík D. - 68. Merta Z.
Rozhodčí: Tomáš Tureček - Libor Procházka (laik), Roman Obdržálek (laik).
Kostelany n. M.: Blažek A. - Ventrča J., Šťastný T. (75. Facalka R.), Šťastný P., Šimík D., Mojžíš Jo., Marek D., Chmelař D. (70. Panáček R.), Horký L., Gabriel P., Dvouletý J. Trenér: Martin Vávra.
Traplice: Vávra J. - Trávníček V., Škarek L., Slavík J., Polách O. (66. Pekárek R.), Merta Z., Kotyza R., Kolínský T. (27. Daněk O.), Kamarád J., Huťka L., Hotař J. (60. Skopal M.). Trenér: Karel Světnička.
Obě družstva se soustředila na obranu, proto se dostali domácí ke slovu až v 41. minutě, kdy nádherně střílel Petr Štastný, ale gólman bravůrně zachránil. Do druhého poločasu nastoupili domácí s bojovností a s cílem strhnout vítězství na svou stranu. V 50. minutě se objevil Ventrča sám na šestnátce, ale přestřelil těsně nad. V 65. minutě měl stoprocentní šanci David Chmelař, ale tuto šanci neproměnil a přišel trest. V 69. minutě po pravé straně utekl Václav Trávníček a prostřelil vše co mu stálo v cestě - 0:1. Domácí se snažili po této brance lépe kombinovat, zvýšili tempo, jenže všechna snaha končila u dobře pracující obrany, kterou dirigoval Slavík. Slavík rozhodl utkání v 89. minutě, kdy zahrával standardní situaci, nacentroval před domácí bránu a k podivu všech skončil míč v bráně - 0:2. Od této chvíle domácí rezignovali, utkání se dohrálo v klidném tempu.
Nejlepší hráči: Josef Mojžíš - Jaroslav Slavík

Nivnice - Nedakonice 3:2 (0:1)
Branky: 53. (p), 85. Skočovský D., 77. Bortel L. - 13., 47. Lukůvka M.
ŽK: 39. Michalec J., 70. Holboj M. - 39. Stupka J., 58. Šoustek P.
Diváci: 200.
Rozhodčí: Václav Mahdal - Martin Polách, Jan Esterka.
Nivnice: Koktavý L. - Velecký V., Suchý R., Skočovský D., Plessner O. (74. Popelka P.), Michalec J. (88. Hladiš M.), Krajčovič Z., Holboj M., Bortel L., Boďa M., Bachůrek P. Trenér: Ladislav Kalina.
Nedakonice: Ondřej M. - Trubačík M., Šoustek P., Stupka J., Petek M., Lukůvka M., Klečka J., Hladký J. (73. Král T.), Čagánek R., Beránek T. (74. Bartošík J.), Belák M. Trenér: Roman Sklenář.
V Nivnici se sešla dvě vynikající mužstva, která předváděla od prvních minut velmi dobrý kombinační fotbal. Ale byli to hosté, kteří se ujali vedení ve 13. minutě, kdy si na centr naběhl Lukůvka zpracoval si míč a přízemní střelou otevřel skóre - 0:1. V 18. minutě byl v šestnáctce faulován Bortel, byl nařízen pokutový kop, ke kterému se postavil Skočovský, ale Ondřej ho vychytal. Ve druhém poločase opět vedoucí celek okresního přeboru začal náporem a dočkal se i navýšení, kdy Petek potáhl po pravé straně míč a přes celé vápno nacentroval Lukůvkovi a ten krásnou střelou zvýšil. Bojující domácí se dočkali snížení když obrana Nedakonic faulovala v šestnáctce, na penaltu se postavil Skočovský a tentokrát se nemýlil - 1:2. Nedakonice po obdržené brance znervózněli. V 77. minutě si naběhl na přihrávku Popelka a přízemní střelou vyrovnal na 2:2. To nebylo ještě vše, po centru z pravé strany Boďa trefil tyč, odražený míč se dostal ke Skočovskému a ten dal vítěznou branku domácích.
Nejlepší hráči: Lukáš Bortel - Michal Lukůvka

Os. Lhota - Uh. Ostroh 2:1 (0:0)
Branky: 55. Doležal M., 89. Štergenich P. - 70. Lopata M.
ŽK: 40. Bachan O., 50. Horák K. - 57. Raštica M.
Diváci: 250.
Rozhodčí: Roman Bednář - Michal Kubíček, Petr Hanáček (laik).
Os. Lhota: Šicha Z. - Zbořil F., Štergenich P., Pešík E., Kusák M. (80. Machala J.), Kotačka O., Horák K., Halač J., Doležal M., Bachan O. (90. Štergenich D.), Zalubil O. Trenér: Josef Dominik.
Uh. Ostroh: Směták M. - Vlk M., Raštica M. (66. Kočiš P.), Procházka Z. (37. Jurčeka J.), Lopata M., Kunovjánek M., Kovařík M. (82. Mrkva T.), Kolář M., Hlůšek Š., Durna M., Čápek J. Trenér: Pavel Vlk.
Sluníčko přivítalo na derby slušnou diváckou návštěvu. Střed hřistě patřil spíše hostujícímu mužstvu a z toho vyplnylula i jejich herní převaha. V prvním poločase se vyznamenali oba gólmani. Až ve 30. minutě se dostali domácí do šance, ale Martin Kusák kopl míč těsně vedle tyčky. Druhý poločas nejprve patřil hostům, ale v 55. minutě domácí založili rychlou akci po levé straně, kde si Štergenich pohrál s obranou, odcentroval před bránu a pro Doležala již nebyl problém dopravit míč do prázdné brány - 1:0. O 2 minuty později měl vyloženou šanci Martin Kovařík, ale prázdnou bránu překopl. Hosté se zlepšili, v 70. minutě vyškolil obránce Jurčeka, zacentroval před bránu, kdy hlavička nejdříve skončila na břevně a odražený míč Lopata dopravil do branky. Zdálo se, že utkání skončí remízou, která by byla zasloužená, ale v 89. minutě se dostal míč ke Štergenichovi, který chytrou střelou pod břevno vsítil branku - 2:1.
Nejlepší hráči: Patrik Štergenich - Štěpán Hlůšek

Vlčnov - H. Němčí 3:2 (1:0)
Branky: 18. Tomala K., 61. Palinek J., 65. Koníček J. - 80. Bahula L., 84. Tureček M.
ŽK: 59. Kašpařík Pa., 68. Zemek P., 77. Podškubka V. - 18. Fábry J., 25. Tureček M., 35. Rybnikář P., 39. Janeček P., 53. Bahula L., 85. Svadbík Ja.
Diváci: 120.
Rozhodčí: Pavel Řihák - Josef Podškubka (laik), Roman Macalík (laik).
Vlčnov: Hlaváček V. - Zemek P., Tomala K. (80. Indra J.), Podškubka V., Palinek J., Mikulinec P. (64. Havlík R.), Křapa L., Koníček J., Kašpařík Pa., Kameník J., Bartošek J. (39. Koníček P.). Trenér: Ivo Šimčík.
H. Němčí: Rybnikář P. - Zimčík T., Tureček P. (60. Tureček B.), Tureček M., Mikulec M., Kadlček V., Janeček P., Jančařík F., Fábry J., Bahula L., Svadbík J. Trenér: Lubomír Zámečník.
Do utkání lépe vstoupili domácí a měli častěji míč na svých kopačkách. V 10. minutě centroval Marek Tureček pred pokutové území a Mikulec hlavičkoval těsně vedle. Ve 14. minutě hostující obránce zahrával v pokutovém území rukou, ale následnou penaltu kopanou Koníčkem Rybníkář vyrazil. V 18. minutě domácí rychle rozehráli trestný kop a Tomala střelou z pokutového území otevřel skóre - 1:0. Ve 40. minutě se opět vyznamenal Rybníkář, když vyrazil Mikulcovu střelu ze šesti metrů. I ve druhém poločase byli lepším mužstvem domácí, ale v brance Horního Němčí čaroval Rybníkář. V 61. minutě zahráli domácí rychlý protiútok, Rybníkář vyrazil míč před šesnáctku a Palinek zvýšil na 2:0. O 4 minuty později se v pokutovém území uvolnil Josef Koníček a z otočky zvyšoval na 3:0. V 80. minutě se uvolnil Bahula a snížil na 3:1. O čtyři minuty později zahrával z 18 metrů trestný kop Tureček a snížil na konečných 3:2.
Nejlepší hráči: Jan Palinek - Petr Rybnikář

Polešovice - Boršice u Bl. 4:2 (2:1)
Branky: 24., 57. Černoch M., 45. Korvas Z., 74. Svoboda O. - 10. Nožička J., 58. Zimčík R.
ŽK: 65. Korvas Z., 78. Kotek R., 81. Tringela J., 89. Janík Z. - 83. Gál J.
Rozhodčí: Zbyněk Vlčnovský - Jiří Běhávka (laik), Bohuslav Vávra (laik).
Polešovice: Pavela M. - Tringela J., Svoboda O., Kotek R., Korvas Z., Kordula T., Janík Z., Hasoň J. (46. Martykán M.), Hasoň D. (11. Korvas R.), Černoch M., Běhávka J. (74. Dvouletý L.). Trenér: Radek Svoboda.
Boršice u Bl.: Bachan L. - Zimčík R., Tureček M., Šimek R. (57. Cmol M.), Nožička J., Němeček R., Kusenda P. (46. Polášek M.), Ježek P., Huspenina M. (69. Žufánek P.), Halík M., Gál J. Trenér: Vladimír Bilík.
Do první šance se sice dostali domácí, ale v 10. minutě po rohovém kopu vstřelil boršický Nožička první branku zápasu. Ve 24. minutě po pěkném vysunutí si pohrál s hostující obranou Černoch a střelou do prázdné branky srovnal stav na 1:1. Ve 45. minutě v tísni vystřelil Korvas a s pomocí teče Huspeniny stanovil na 2:1. V 57. minutě napřáhl z pětadvaceti metrů Černoch, do střely se opět připletl Huspenina a od jeho zad míč skončil za bezmocným gólmanem. Vzápětí využil zaváhání domácího brankáře Zimčík a zdramatizoval tak vývoj utkání - 3:2. O osudu zápasu rozhodla 74. minuta, kdy domácí rozebrali obranu hostí a Svoboda pečetil na 4:2.
Nejlepší hráči: Martin Černoch - Radek Zimčík