Nivnice zbrojí, kouč zlákal i Vrágu

Nivnice zbrojí, kouč zlákal i Vrágu
Foto: František Blaha  /  Michal Vrága se po půlroční přestávce vrací na fotbalové trávníky, oblékne dres Nivnice.
Nivnice Sport 03 / 02 / 2023

Fotbalový klub TJ Nivnice v zimní přestávce výrazně posiluje. Kouč Miroslav Ondrůšek, který po podzimní části vystřídal na lavičce Pavla Barcucha, skládá silný kádr a na jaře plánuje útok na vyšší příčky krajské I.A třídy. Největším úlovkem je stoper Michal Vrága, který má zkušeností na rozdávání. A není sám.

Šestatřicetiletý borec, který zanechal nejhlubší stopu v dresu třetiligového ČSK Uherský Brod, přitom v létě ukončil kariéru. „S Michalem jsme dlouholetí kamarádi, hráli jsme spolu a máme dobré vztahy. Když jsem s nabídkou přišel, měl zájem, nijak jsem na něho netlačil. Nivnice jej ostatně zkoušela zlákat už na podzim, ale tehdy odmítl, chtěl si odpočinout,“ prozradil Miroslav Ondrůšek, trenér Nivnice. I když má Vrága možnost individuální přípravy, nechybí na žádném tréninku. „Jeho příchodem jsme získali nejen posilu do obranu, ale taky osobnost do kabiny. Svým přístupem je mladým klukům příkladem,“ zdůraznil lodivod.

Vrága ale není jedinou novou tváří s třetiligovými zkušenostmi. S týmem už trénuje také Martin Pacl a Filip Hruboš, kteří dříve rovněž oblékali dres Uherského Brodu. „Filip má ještě možnost zůstat v Rakousku, ale předběžně jsme domluvení, že nám pomůže. Martin tři čtyři roky nehrál, ale je stále výborný fotbalista. Když mu vydrží zdraví, bude platný,“ je přesvědčený Ondrůšek. Pacl má za sebou mimochodem také štace ve Slovácku, Šardicích, Prostějově nebo Hulíně.

Čtvrtým nováčkem je Pavel Konečný, který na podzim hostoval z Uherského Brodu v Luhačovicích. Do zimní přípravy však od začátku naskočil v Nivnici. Staronovou tváří je pak Filip Hladiš, který vytvoří brankářskou dvojici s Janem Junaštíkem, odchovancem Uherského Brodu, který naposledy chytal v Bánově.

Odchodů je minimum, tým opustili pouze brankář Kratochvíl a Bartončík, jimž vypršelo hostování.

Nivničtí mají za sebou první dva týdny přípravy, tréninkové dávky polykají třikrát týdně. V itineráři mají šest přípravných zápasů, čtyři odehrají v rámci zimního turnaje Gambrinus Cup v Uherském Brodě. První je čeká 11. února proti Dolnímu Němčí. „Jarní cíle? Určitě se chceme posunout do vyšších pater tabulky,“ má jasno osmačtyřicetiletý kouč.

Tagy článku

TOPlist