Nivnice zvedla nad hlavu pohár

Hluk Sport 26 / 06 / 2012

Celek z Brodska zakončil sezónu se dvěma poháry

Ve finále poháru CGM Cup se představila dvě nejlepší mužstva z okresních soutěží. Vítěz okresní soutěže Kunovice, které v řadě neprohrály 76 soutěžních utkání, tentokrát nestačil na vítěze okresního přeboru Nivnici. Ve finále na hluckém hřišti svěřenci trenéra Dušana Klvani prohráli s nováčkem I. B třídy 1:2. Pohár a šek na 15 tisíc korun tak převzal kapitán Marek Boďa. Pro poraženého finalistu měl předseda OFS František Miko připraven šek na 10 tisíc korun. O prémii 5 tisíc nepřišli ani poražení semifinalisté z Ostrožské Lhoty a béčka Nedakonic.
Kunovice - Nivnice 1:2
Finále jako hrom nabídl divákům v Hluku souboj Kunovic a Nivnice. V úvodu zápasu měli více šancí ke skórování kunovičtí hráči, ale díky ukvapenosti v koncovce se skóre neměnilo. To se měnilo až těsně před odchodem do kabin, kdy se po rozehraném přímém kopu hlavou trefil nivnický Libor Ligas. Po změně stran zazdil tutovku Martin Remeš, který místo střely zvolil kličku. Poté se hrálo nahoru dolů s množstvím osobních soubojů. Kunovice se ve snaze vyrovnat stále tlačily před branku Lukáše Koktavého. Šťastnou ruku při střídání měl v 78. minutě nivnický trenér, který poslal do hry Bartoše, ten se mu při prvním kontaktu s míčem v 80. minutě odměnil pěknou střelou z voleje, kterou upravil na 0:2. Závěr utkání zdramatizoval kunovický Ondřej Brim, který po závaru v 86. minutě snížil na konečných 1:2.
Branky: 86. Brim O. - 44. Ligas L., 80. Bartoš A. ŽK: 57. Kučera M. - 72. Lukeš P., 80. Ligas P.
Rozhodčí: Zbyněk Vlčnovský (8,2) - David Šimoník (8,2), Martin Fišera (8,2). Delegát utkání: Ivan Šimon. Diváci: 420.
Kunovice: Uhlík R. - Střelec T., Sklenář J., Remeš M. (59. Lahodný J.), Petřek V., Lahodný M. (59. Balaštík A.), Kučera M., David T., Černý L. (85. Abrhám F.), Brim O., Baný J. Trenér: Dušan Klvaňa.
Nivnice: Koktavý L. - Velecký V., Straňák R. (90. Ryšávka F.), Michalec J., Máčalík J. (86. Krajčovič Z.), Lukeš P. (78. Bartoš A.), Ligas P., Ligas L., Karlík J., Bortel L., Boďa M. Trenér: Ladislav Kalina.