Nivnický Máčalík zničil Prakšice

Slovácko Sport 13 / 08 / 2015

Fotbalisté Nivnice po sestupu I.A třídy na úvod nové sezony deklasovali Prakšice. Z šoku se vzpamatovávají ve Starém Městě, kde přišli o vítězství v poslední čtvrthodině.
Staré Město - Zborovice 2:3 PK (0:0)
Když Grebeň v 55. minutě zvyšoval na 2:0 a skóre platilo ještě o dvacet minut později, domácí fanoušci už pomalu slavili zisk tří bodů. Jenže předčasně. Hosté se totiž v závěru neskutečně zbrchali a dvěma slepenými góly si vynutili pokutové kopy, ve kterých získali i bonusový bod. Branky: Hastík, Grebeň.
Slovácko C - Ostr. Nová Ves 3:1 (1:1)
Zápas začal pro domácí šokem, když ve 13. minutě proměnil Šálek penaltu. Chvojkovi boys se oklepali až v závěru prvního poločasu, kdy srovnali krok Balaštíkem. Po obrátce už ale jasně kralovali a převahu korunovali dvěma góly. Branky: Balaštík, Uhlíř, Remeš z pen. - Šálek z pen.
Ořechov - Buchlovice 1:0 PK (0:0)
I když souboj nepřinesl žádnou branku, diváci se rozhodně nenudili. Rozhodčí Šubík totiž rozdal 6 žlutých a 3 červené karty! Body si tak týmy rozdělily až v penaltovém rozstřelu.
Jalubí - Zlechov 1:2 PK (0:1)
Zápas po zásluze vyústil v pokutové kopy, ve kterých se radovali Zlechovští, do jejichž brány se po intermezzu v Boršicích vrátil Petr Drobisz. Branky: Vrábl - Vaněk.
Morkovice B - Kunovice 2:1 (2:0)
Kunovičtí zaspali začátek a konec prvního poločasu, kdy pokaždé inkasovali. Po změně stran sice přidali, ale už dokázali jen korigovat. Branka: Brim
Nivnice - Prakšice 6:2 (1:1)
I když domácí dvakrát prohrávali, nakonec protivníkovi nasázeli půltucet branek. Branky: Máčalík 3, Lukeš, Májek, Holboj - Ondra, Mikel.
 Nedakonice - Koryčany 1:3 (0:1)
Hosté měli v první půli více šancí a šli po zásluze do vedení. Nedakoničtí pak sice přidali, jenže soupeři darovali po chybě druhý gól. A když snížili, přišla penalta v 90. minutě. Branka: Petek.