Nouzový stav? Slovácko trénuje a čeká, co bude dál

Nouzový stav? Slovácko trénuje a čeká, co bude dál
Uherské Hradiště Sport 18 / 03 / 2020

Ještě ve středu to vypadalo, že prvoligoví fotbalisté  1.FC Slovácko změří síly v pětadvacátém kole Fortuna ligy s olomouckou Sigmou. Vyhlášení nouzového stavu však znamenalo definitivní stop nejen pro ligový fotbal v Česku, ale samozřejmě i na Slovácku.
Prvoligový klub v reakci na čtvrteční nařízení zastavil chod všech mužstev, s výjimkou ligového áčka. „Tréninkový proces ligového týmu budeme řešit operativně. V pondělí se s realizačním týmem sejdeme, vyhodnotíme aktuální situaci, přijatá opatření ze strany vlády a poté rozhodneme, jak se tým bude v následujícím týdnu připravovat,“ nechtěl v sobotu předjímat jakékoliv další kroky ředitel klubu Petr Pojezný.
Každopádně ligová soutěž se dostane do termínových obtíží. Jednou z variant je zrušení nástavbové části. „Opravdu nemá cenu zatím nijak spekulovat. Přednější jsou zcela jiné věci než fotbal. Pro ligu by bylo samozřejmě dobře, pokud by se dohrála alespoň její základní část. To ale skutečně není prioritou dnešních dní. I Ligová fotbalová asociace čeká na další vývoj a nařízení vlády a pak učiní další kroky,“ dodává Pojezný.
Jelikož Ligová fotbalová asociace ještě celou soutěž neukončila, svěřenci Martina Svědíka zůstávají stále v přípravě.
„Zatím jediná oficiální informace říká, že se fotbal o měsíc odkládá. Je proto dobře, že aspoň trénovat můžeme. Pokud by se liga za měsíc skutečně rozběhla, tak na ni chceme být dobře připraveni. Jestliže ale ligu definitivně ukončí, můžeme se zachovat jinak,“ je připraven na další vývoj trenér Slovácka.
Fanoušci modrobílých barev přišli o možnost fandit svým hráčům přímo na stadionu.
Klub ale přichází s iniciativou na sociálních sítích, kde bude sdílet fotografie i videa z letošní úspěšné sezóny. Stačí, když své stories označíte příspěvky @fcslovacko.
Slovácko i v době karantény jednoduše žije.

Tagy článku

TOPlist