Nováček Štefl vyčaroval bod

Uherské Hradiště Sport 14 / 12 / 2010

Hokejisté Uh. Hradiště si po výprasku v Havířově spravili částečně náladu ve Frýdku-Místku

Druholigoví hokejisté Uherského Hradiště mají za sebou divoký týden, ze kterého vytěžili bodík. V Havířově si nejprve uřízli ostudu, když vyfasovali dvanáctibrankový debakl, aby v sobotu prohráli až po prodloužení na ledě Frýdku-Místku, přímého konkurenta v boji o dvanáctou příčku.
Havířov - Uh. Hradiště 12:1 (1:1, 6:0, 5:0)
Když ve třetí minutě rozsvítil červené světlo za havířovskou svatyní Mikeš, který těžil ze spolupráce s Pilušou, a ještě na konci první části svítily na ukazateli skóry dvě jedničky, na debakl nepomýšleli ani nejpesimističtější fanoušci Uh. Hradiště. Jenže od druhé třetiny se začal odvíjet katastrofický scénář...
Ještě v první části ale zazářil navrátivší se gólman Oharek, který lapil trestné střílení Sztefka, a na druhé straně měl obrovskou šanci Antonovič, ale minul odkrytou bránu. Po přestávce měli Hradišťští ještě dvakrát přesilovku pět na tři, ale domácí podržel gólman Vrba.
A pak už přišly chvíle zkázy. Ve 25. minutě využil dvojnásobnou početní výhodu Najdek a nasměroval Havířovské ke třem bodům. Když pak Oharek kapituloval potřetí, na ledě už existoval pouze jeden mančaft. Jasnou dominanci potvrdil na začátku druhé poloviny zápasu, když během 98 sekund třikrát překonal Oharka a do klece spěchal Jedlička. Korekci měl vzápětí na hokejce Schuster, ale Vrba opět čaroval. Na rozdíl od Jedličky, který třináct sekund před druhou sirénou přišel o čisté konto.
Kanonáda Havířova se nezastavila ani v poslední dvacetiminutovce, hosté naopak vypili kalich hořkosti až do dna. Domácí hrající s chutí se lehce dostávali do šancí a pět z nich proměnili. Hradišťskou dvanáctku dočepoval v poslední minutě hattrickem Říčka. Branka: 3. Mikeš (Piluša). Vyloučení 8:9, využití 4:0, střely na bránu 45:30, 1578 diváků.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek (34. Jedlička) - Sladký, Matula. Krystýnek, Pšeja, Stašek, Heča, J. Rapant - Knebl, Mikeš, Piluša - Antonovič, Andrýsek, Sakrajda - Karpíšek, Kotačka , M. Rapant - Kundera, Červenka, Schuster.
Frýdek-Místek - Uh. Hradiště 3:2 po prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Jestliže na havířovském ledě si Sakrajdovi boys velké iluze nedělali, byť ani ve snu nepočítali s dvanáctibrankovým přídělem, do Frýdku-Místku jeli pro vítězství. A rozhodně nebyli bez šance.
Do hradišťské klece se poprvé postavila posila Štefl a hned si připsal ostrý zákrok po šanci Kolaříka. Jinak se ale hrálo zpočátku opatrně, na obou stranách si uvědomovali, o jak důležité body se hraje. Jenže v polovině osmé minuty se M. Rapant se Sladkým nevyvarovali faulu a nabídli Severomoravanům skoro dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku. A domácí jí pohrdli, za 65 sekund překonal Štefla agilní Kolařík. Jenže ve 12. minutě dostali dostali šanci zahrát si početní výhodu i hosté a za 19 sekund srovnali krok, když Knebl našel u pravé tyčky volného Mikeše, který se nemýlil. Obrat mohl dokonat Knebl, ale gólman Láníček předvedl parádní rozklek a tým podržel. V prostřední třetině se skóre nezměnilo, byť šancí nebylo jako šafránu. Jenže brankáři se překonávali. A tak se čekalo na třetí gól zápasu až do 43. minuty. Jeho autorem byl opět Kolařík, kterého ve středním pásmu nastartoval Rozum, frýdecký kanonýr se prosmýkl obranou jako lasička a zavěsil.
Gól domácím vlil novou krev do žil, vynutili si faul Antonoviče a hráli přesilovku. Jenže po chybě ve středním pásmu je zchladil vyrovnávacím gólem Piluša. Karta se pak logicky obrátila, v přesilovce však hosté Láníčka nepřekonali. Na druhé straně zachránila Štefla tyčka. S prodloužením se nechtěl smířit Kopáč, ale Štefl vytasil zázračný zákrok a zařídil pětiminutovou nástavbu. O jejím osudu však rozhodl už po 17 sekundách Matula, který šel za krosček na dvě minuty, domácí si vzali oddechový čas a za minutu rozhodli o zisku bonusového bodu navíc.
Branky: 12. Mikeš (Knebl, Piluša), 46. Piluša (Mikeš). Vyloučení 6:10, využití 1:1, oslabení 0:1, střely na bránu 38:37, 300 diváků.
UH. HRADIŠTĚ: Štefl - Sladký, Matula, Krystýnek, Pšeja, Stašek, Heča, J. Rapant, Vodák - Knebl, Mikeš, Piluša - Karpíšek, Antonovič, Sakrajda - M. Rapant, Andrýsek, Kotačka - Schuster, Červenka, Pochylý.

autor: RUDOLF HOLÁSEK, PETR ČECH