Nováčky jen Kovář a Větříšek

Nováčky jen Kovář a Větříšek
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 13 / 09 / 2019

Žádné zemětřesení! Hokejisté HC Uherské Hradiště vyrazí do nové sezony jen s drobnými změnami, trenér Zdeněk Čech sází vesměs na kádr, který loni neproklouzl do play-off. Novými tvářemi jsou pouze Gabriel Kovář a exostrožský Filip Větříšek, kterého „přilákal“ brácha.
„I když máme takřka stejný kádr, kluci jsou zase o rok zkušenější. A hlavně, zatím to vypadá, že po dvou letech konečně odstartujeme sezonu se třemi pětkami, takže věřím v lepší začátek. Když v úvodu ztratíte, těžko se to pak dotahuje, což se nám ostatně loni už nepovedlo,“ uvedl zkraje sondy do kabiny Zdeněk Čech, který má v týmu dva nováčky.
Útočník Gabriel Kovář má za sebou dva roky angažmá v Kanadě, poslední rok nehrál, ale podle kouče vypadá nadějně. „Počítám s ním do centra,“ potvrdil. S týmem trénuje i útočník Filip Větříšek, kterými před dvěma lety hrával v Uherském Ostrohu. „Už u nás hraje jeho bratr Adam, rovněž útočník. Filip to chtěl zkusit po jeho boku a zatím to vypadá, že bude platným hráčem,“ soudí Čech. Své místo v kabině už mají i Jiří Krátký a Robin Tischer, kteří loni absolvovali premiérovou sezonu po „přestupu“ do mužů.
Uherskohradišťský dres naopak vysvlékli Tomáš Pavlůsek, který se vrátil do Uherského Brodu, a jeho jmenovec Kristek, jenž se po vypršení střídavého startu ze Zlíně rozhodl pokračovat v konkurenční Kroměříži. „A naplno už nevyžijeme služeb Martina Kotačky, který odehraje jen některé zápasy,“ doplnil Čech.
Brankářskou jedničkou zůstává zkušený Vlastimil Oharek, na svou šanci si počkají Jiří Hubáček s Martinem Peprníkem.
Hradišťští v přípravném období odehráli pouze turnaj v Novém Jičíně, kde skončili druzí za Bohumínem. Ostrý start je čeká v neděli 22. září v Hodoníně. „Když zachytíme začátek a vyvarujeme se zranění, věřím, že je v našich silách play-off. A pak… děj se vůle boží,“ prohlásil před startem krajské ligy Zdeněk Čech, trenér borců od řeky Moravy.

autor: Petr ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace