Nováková soupeřky rozstřílela

Uherský Brod Sport 22 / 03 / 2016

Veronika Nováková ze sportovně střeleckého klubu Uh. Brod (SSK UB) si vystřílela další mistrovský titul. Tentokrát si z Plzně přivezla zlatou medaili z disciplíny vzduchová pistol na 40 ran v kategorii starší dorostenky. Na plzeňské armádní střelnici poměřili své síly vybraní sportovní střelci z celé České republiky. Zatímco v dospěláckých a juniorských disciplínách postupuje osm nejlepších do finále, v dorosteneckých kategoriích rozhoduje umístění přímo v závodu.
Veronika dokázala porazit hned třináct soupeřek a zvítězit celkovým nástřelem 370 bodů a potvrdila tak roli favoritky, když druhou Chovancovou z Ústí nad Labem porazila o devět bodů.
Na západě Čech se dařilo i dalším závodníkům z regionu. V kategorii vzduchová puška 40 ran družstva mladší dorostenky získal tým ve složení Kateřina Kolková (Březolupy), Zuzana Ilková (Uh. Ostroh) a Anet Daňková (Nivnice) bronzové medaile za celkový nástřel 1169,1 bodu. V individuálních disciplínách skončila Martina Bahulová (Uh. Ostroh) v kategorii juniorky vzduchová puška 40 ran na 8. místě, František Smetana (Nivnice) v juniorech vzduchová puška na 60 ran na 7. místě a v kategorii mladší dorostenky Kateřina Kolková z Březolup ve vzduchové pušce na 40 ran na 5. místě. Nejmladšímu pistoláři Zlínského kraje Lukáši Kovaříkovi   z Uh. Brodu se v kategorii mladší dorostenci vzduchová pistol na 40 podařilo probojovat 10. místo.