Nové „koště“ přimetlo tři body

Slovácko Sport 17 / 12 / 2015

Hokejisté Uherského Hradiště s novým koučem Bohuslavem Weintrittem porazili na domácím ledě čtvrté Velké Meziříčí a bodově se dotáhli na osmé Rosice. Uherský Brod nečekaně nepořídil na ledě Blanska.
Uh. Hradiště - Velké Meziříčí 5:3
Nový hradišťský kouč Bohuslav Weintritt zažil křest ohněm, ale zvládl jej na jedničku. A přitom pro nemoc nebo zranění postrádal 9 hráčů (Rozhon, Fridrich, Kotačka, Hrabec, Šrenk, Haničinec, Hruboš, Studený, Karpíšek).
Hosté z Vysočiny se na Slovácku ještě ani nerozkoukali a v 86. sekundě prohrávali. Po učebnicové kombinaci druhého útoku se prosadil Tomešek a odstartoval divokých 8 minut, na jejichž konci na ukazateli skóre svítily dvě dvojky. Hosté dvakrát vyrovnávali, ale na gól Burši z 11. minutě už bleskurychlou odpověď nenašli. V závěru první části naopak gólman Brož ještě jednou inkasoval z hole Kubala. Ještě předtím ubránili dvojnásobné oslabení, ve kterém čaroval brankář Jakubčík.
Parádní nástup měli domácí i do druhé části, když ve 24. minutě vyhnal velkomeziříčského gólmana na střídačku Bureš. Jeho náhradník Štourač už puk za záda nepustil. Jenže Jakubčík si s jeho výkonem nezadal, inkasoval pouze jednou, a domácí tak slavili zasloužené a cenné vítězství. „Patrik zachytal fantasticky, puky přitahoval jako magnet. Ale pochvalu zaslouží všichni, obětavě padali do střel, nevydařené derby v Uherském Brodě na jejich výkonu nezanechalo žádnou stopu,“ uvedl spokojený kouč Weintritt. Branky: Burša 2, Tomešek, Kubal, Horehleď. Třetiny 4:2, 1:1, 0:0.
UH. HRADIŠTĚ: Jakubčík - Lažek, Foltýn, Pochylý, Škubal, Bednařík - Dobeš, Burša, Horehleď - Nohál, Kubal, Tomešek - Bureš, Kršjak, Fuksa.
Blansko - Uh. Brod 3:2
Broďané měli od začátku převahu, tlačili se do šancí, jenže jako tradičně s jejich proměňováním byli na štíru. Smůlu prolomil až ve 25. minutě kanonýr posledních týdnů Ondra. Jenže z vedení se hosté radovali jen krátce. Hned z rozehrávky nedokázali vyřešit zmatek v brankovišti a „rytíři“ dorazili puk za záda bezmocného Málka. Obraz hry se ale po vyrovnání nezměnil, hosté byli lepší, častěji na puku, ale opět z ojedinělé akce Blanska inkasovali... Když pak ve 49. minutě srovnali na 2:2, zdálo se, že mají zápas pod kontrolou je jen otázkou času, kdy přidají vítězný gól. Opak byl však pravdou. Sedm sekund před koncem skórovali nadšeně bojující domácí. „Zápas jsme absolvovali se šesti hráči juniorského věku. Kluci nepodali špatný výkon, byli hokejovější, vytvářeli si šance, napočítal jsem pět samostatných nájezdů, ale střelecky se prosadili jen dvakrát. Sami jsme pak inkasovali z dorážek po našem nedůrazu. Porážka je proto zasloužená,“ uznal sportovně Roman Uhříček, kouč Uherského Brodu. Branky: Ondra 2. Třetiny 0:0, 1:1, 2:1,
UH. BROD: Málek - Kubiš, J. Vaněk, Gureň, Řezníček, Surý, Bednařík - Doležálek, Holík, Peterka - Šiller, Klusák, Ondra - T. Pavlůsek, Bumbál, Hladiš - P. Vaněk.
Uh. Ostroh - Rosice 4:2
I přesto, že tým trenéra Ivana Klaudy nebyl opět kompletní, podal oproti minulému utkání s Blanskem daleko lepší výkon, který byl korunován třemi body. Ostrožané začali svižně, vytvářeli si šance a jednu z nich v 10. minutě proměnil Heča. O pět minut později ve vlastním oslabení ujel Neuwirth, vystřelil na gólmana, který puk jen vyrazil k Hečovi, který ho následně uklidil do prázdné brány. Tři minuty před první sirénou se ale hostům z nenápadné akce podařilo snížit. Klíčový moment utkání se odehrál v čase 27:05, kdy hosté získali výhodu trestného střílení, ale skvěle chytající Valúch byl proti. Vzápětí přišel trest na druhé straně, kdy  přesilovku domácích využil Radek Kučera. Výkon domácích vygradoval ve třetí třetině, kdy už hosty téměř k ničemu nepustili, ovšem dobrý výkon korunovali jen jednou brankou, a to v 53. minutě, kdy Neuwirth uklidil puk přesnou střelou k tyčce. Hosté sice v 58. minutě korigovali a vzápětí poslali do hry šestici hráčů, ale ani početní výhoda už změnu stavu nepřinesla. A to ani po dvou slibných akcích domácích. Branky: Heča 2, R. Kučera, Neuwirth. Třetiny: 2:1, 1:0, 1:1
Uh. Ostroh: Valúch - Nevídal, Zahradný, R. Kučera, Červínek, Heča, Maršálek - Neuwirth, V. Galuška, Rauš - Stránský, Tóth, Mika - Ťok, Beneš, Šlapák

autor: ceh, hol, sal