Novoveský přespolák jen potvrdil vítězství ve Velkomoravské lize

Ostrožská Nová Ves Sport 17 / 10 / 2021

Kanoisté TJ Ostrožská Nová Ves s obrovským náskokem ovládli seriál Velkomoravské ligy. Suverenitu potvrdili na posledním podniku, kterým je tradičně Novoveský přespolák, kombinovaný závod v pádlování a běhu. V jeho 44. ročníku si domácí připsali 22 medailových umístění, šestkrát byli nejlepší.

Sobotní dopolední pádlování provázelo slunečné počasí s chladným větrem, který foukal závodníkům do zad. Na čtyřokruhové pětikilometrové trati se z domácích vyslanců nejlépe dařilo kanoistce Kláře Studničkové, která nenašla přemožitelku. Dětským kategoriím dominovali Ema Vymazalová, Jiří Uvíra a Alexandr Gabrhel. „Hladinu jezera brázdilo ve třech startovních blocích dvaasedmdesát lodí,“ prozradil Vít Pjajčík, předseda pořádajícího oddílu.

Odpolednímu běhu ještě předcházelo „nesoutěžní“ šplhání na tyči, do kterého se zapojilo 67 závodníků. Absolutně nejrychlejšího času dosáhli domácí, dvacetiletí kajakáři Michal Pjajčík a Roman Ivánek. Ke zdolání tyče potřebovali pouhé 3,9 sekundy. Holkám suverénně kralovala dvanáctiletá kajakářka Klára Stloukalová (5,1 s.).

Běžecké závody u jezera Čtverec absolvovalo 105 závodníků. Na 500 m dlouhé trati byli nejrychlejší kajakářka Sabina Prchlíková a Jiří Bezděk, kilometr si podmanil kajakář Jiří Uvíra, který tak dosáhl na vítězný double. Nejdelší, 7,5 kilometru dlouhou trať zaběhl nejrychleji třiatřicetiletý Pavel Žajdlík z Ostrožské Lhoty, který startoval v kategorii veteránů. Dal tak vzpomenout na dvě vítězství lhotského Petra Hanáčka z let 1997-1998. „Hlavní běžecká trať vedla letos kvůli ochrannému pásmu vodního zdroje pouze kolem jezera Čtverec. Disciplíny byly hodnoceny i samostatně, účast ve všech nebyla podmínkou,“ prozradil Pjajčík.

Jelikož byl Novoveský přespolák derniérou Velkomoravské ligy, na závěr se uskutečnilo vyhlášení vítězů. Trofej zůstala v Ostrožské Nové Vsi, domácí totiž v týmovém hodnocení vyhráli s náskokem bezmála 500 bodů před Přerovem, třetí skončil Kojetín. V jednotlivcích se z vítězství radovali Eva Zalubilová, Alexandr Gabrhel, Jiří Uvíra, Tereza Studničková, Simona Andrýsková, Ondřej Tischer, Ondřej Zalubil, Jindřich Daněk, Anna Pavlíčková a Jan Pavlíček.

autor: ceh, vp