Novoveští dali Ořechovu pětku

Slovácko Sport 12 / 04 / 2012

O.N.Ves - Ořechov 5:0 (1:0)
Novovesané měli lepší start do utkání, ve 12. minutě otevřel skóre Lukáš Pokorný. Domácí celek byl lepší v průběhu celé první půle. V 50. minutě byl faulován v pokutovém území Šálek. Následoval pokutový kop, který s přehledem proměnil Michal Pokorný. Hosté otevřeli hru a několikrát zahrozili ze standardních situací zejména aktivně hrající Smějsa. Domácí brankář Boček měl vše pod kontrolou. V 78. minutě udělal hostující brankař hrubku a nahrál domácímu Kadašovi a ten upravil skóre na 3:0. Pak přišly dvě branky po sobě nejdříve v 82. minutě dal Petratur na 4:0 a v 83. minutě zkušený Šálek upravil konečný stav utkání na 5:0.
Prakšice - Újezdec 3:1 (2:1)
V první půli byli lepší domácí, ale do vedení šli hosté brankou Rodera. Domácí přidali na důrazu a zužitkovali dva rohové kopy Babušíkem a Blahou. Po přestávce převzali taktovku hosté, ale branku se jim vstřelit nepodařilo, naopak domácí hrozili z rychlých brejků a v 90. min. pojistil výhru Ondra.
Nedachlebice - Chropyně 0:1 (0:0)
Bojovné a dramatické utkání se šancemi na obou stranách, rozhodující gól dal hostující Horák po rychlém protiútoku v 85. min.
Březolupy - Příluky 1:2 (1:1)
V úvodu měli dvě tutovky hosté, do vedení šli po rychlém brejku D. Frolkem. Domácí byli aktivnější a po rohovém kopu srovnal Drga. Druhá půle byla ve znamení trvalého náporu domácích, ale střelecky se jim nevedlo. Hosté dali vítězný gól Machalíčkem v 65. min. opět po rychlé akci.

Kněžpole - 1FC Slovácko C 3:0 (1:0)
Domácí si chtěli výhrou nad mladíky ze Sadů upevnit vedení v soutěži a to se jim nakonec bez problému podařilo. Kdyby však Kněžpolští lépe naložili s vypracovanými gólovkami, mohli odcházet domácí diváci ještě spokojenější.
Vstup do utkání mělo Kněžpole doslova raketový. Už ve druhé minutě se v brejku utrhla dvojice domácích útočníků a Dušan Klvaňa ml. se nemýlil. Rychlé vedení však domácím příliš nepomohlo. Hostující mladíci se tlačili dopředu a hra se v prvním poločase odehrávala více na půlce domácích. Ti hrozili z rychlých brejků, zahazovali však jednu šanci za druhou. Nejvíc je mohla mrzet situace ze závěru poločasu, kdy domácí hráč v úniku jen těsně minul hostující branku. Ve druhém poločase už domácí zabrali a svého soupeře zatlačili na jeho polovinu. S šancemi na gól však i nadále velmi plýtvali. Až v 68. minutě na sebe vzal odpovědnost Lipčík a po nebezpečném závaru uklidil míč do sítě - 2:0. Závěrečná branka už byla fotbalovou lahůdkou. V bratrské spolupráci nabídl Dušan Klvaňa nezištně míč bratru Tomášovi a tomu stačilo jen nastavit nohu. Kněžpole už si pak výsledek bez problému pohlídalo.
Branky: D. Klvaňa, Lipčík, T. Klvaňa