Novoveští dragoni mají formu

Ostrožská Nová Ves Sport 15 / 07 / 2015

Třetí díl Českého poháru dračích lodí ve Slapech nad Vltavou se stal galapředstavením borců od Kunovské tabule. Tým, který jezdí pod hlavičkou ONV Box, vybojoval 8 z 9 možných medailí (3-3-2), když na stupně vítězů nedosáhl jen v závodě mixů na 2000 metrů. Zlatý hattrick oslavili dragoni, kteří zašlapali i průběžného lídra z Nymburku.
„Závod nám skutečně vyšel parádně, tolik medailí jsme dlouho neměli. Trošku těžíme i z rozpadu posádky Kojetína a Přerova, odkud k nám přišli dva kluci,“ přiznal Zbyněk Ondračka, pravý háček novoveské mužské posádky, která vyhrála zápolení na 200, 500 a poprvé v historii i 2000 metrů. „Nymburk byl ale trošku oslabený,“ přiznal sportovně Ondračka.
Tři medaile ukořistily i dragonky z Ostrožské Nové Vsi. Druhé dojely na dvoustovce a pětistovce, třetí na nejdelší trati. „V letošní pohárové premiéře se tak ukázaly ve výborném světle,“ pochválil kolegyně bývalý vynikající maratonský kanoista. Mix si pak dojel pro stříbro na 200 a bronz na 500 metrů.
Dragoni ze Slovácka teď jenom doufají, že jim forma vydrží do republikového šampionátu dračích lodí, který o víkendu 8.-9. srpna hostí Ostrožská Nová Ves. Očekává se účast kolem 30 posádek. „A v září nás čeká mistrovství světa klubových posádek v Račicích, kde se rovněž pokusíme o nějaký výsledek. Favoritem budou týmy z Číny, Německa a Ruska,“ prozradil Ondračka.