Novoveští Řezníci čtyřikrát bronzoví

Ostrožská Lhota Sport 05 / 08 / 2011

Na mistrovství Moravy zopakovali novoveští dragoni loňský výsledek

I když novoveští Řezníci selhali na nejkratší dvousetmetrové trati, při pohledu na konečný účet moravského šampionátu, který byl tradičně součástí Českého poháru, mají důvod ke spokojenosti. Vybojovali totiž čtyři cenné kovy, čímž zopakovali loňskou medailovou žeň. Na 500 i 2000 metrech ukořistili vždy bronz.
„Největší medailové ambice máme na dvoustovce, ale zabojujeme i na dalších tratích,“ prohlásil před startem Zbyněk Ondračka, jeden z organizátorů šampionátu a lídr posádky novoveských Řezníků. Jako věštec by se příliš neuživil... Realita totiž byla přesně opačná. Řezníci vyhořeli na nejkratší trati a na pětistovce i dvoukilometru vylovili z Kunovské tabule medaili.
„Ve sprintu jsme skutečně dopadli bledě, čtvrté místo je málo. Nevím, možná jsme byli příliš přemotivovaní. Třetí flek nám ale unikl jen o dračí jazyk,“ litoval Ondračka. V mixu dopadli domácí ještě hůře, vítězství v malém finále a konečné sedmé místo bylo slabou útěchou...
Náladu si však Novoveští spravili ve zbývajících čtyřech startech. Každý totiž proměnili v bronzovou medaili. „Největší boj jsme sváděli o třetí příčku na pětistovce v mixech, ale v ostatních závodech jsme si bronz bezpečně pohlídali,“ svěřil se bývalý vynikající kanoista.
Ziskem čtyř cenných kovů nakonec Novoveští zopakovali loňskou sbírku. Je však nutno podotknout, že loni jednu z medailí vybojovaly Dračice... „I když jsme zůstali bez cenného kovu na dvoustovce, jsme spokojení. Tradičně nejlepší byl Nymburk a Pražský výběr,“ uvedl Ondračka.
Součástí dvoudenních bojů dragonů bylo i populární klání amatérských a firemních posádek FUN, které změřily síly na dvousetmetrové trati. „Amatéři jeli poprvé o Pohár starosty, v konkurenci osmnácti posádek se z vítězství radovala novovesko-ostrožská posádka Slovácká špička, která v dramatickém finále porazila hradišťské Shifťáky a premianty Box Těmice,“ komentoval finále Ondračka. Amatérské klání už tradičně absolvovala i Sedmá velmoc, posádka novinářů a jejich spolupracovníků, která vybojovala fantastické šesté místo (více o úspěchu na jiném místě strany - pozn. autora).
Zrcadlo výsledků - 200 m, muži: 1. Nymburk, 2. Pražský výběr, 3. Kojetín, mix: 1. Pražský výběr, 2. Dragon Force Přerov, 3. Kojetín, 500 m, muži: 1. Nymburk, 2. Pražský výběr, 3. Řezníci, mix: 1. Znojmo, 2. Pražský výběr, 3. Řezníci, 2 km, muži: 1. Pražský výběr, 2. Nymburk, 3. Řezníci, mix: 1. Znojmo, 2. Pražský výběr, 3. Řezníci, FUN: 1. Slovácká špička, 2. Shifťáci, 3. Box Těmice, 4. Tradix, 5. 5M, 6. Sedmá velmoc.