Novoveští sedmkrát na bedně

Ostrožská Nová Ves Sport 15 / 08 / 2016

Dragoni z Ostrožské Nové Vsi (na snímku) stále patří k republikové špičce. Na Dračím mistrovství Moravy na Kunovské tabuli, které bylo součástí seriálu Českého poháru i Dragon boat Grand Prix, vybojovali 7 z 9 možných medailí (1-2-4)! O jediné zlato se postaraly dračice na trati 500 metrů.
„Sedm startů jsme proměnili v medailové umístění, nejméně nám vyšly závody mixů, ve kterých jsme obsadili čtvrté místo na pětistovce a páté na dvou kilometrech. Ale přesto s výsledky panuje spokojenost, o nějakou příčku si zřejmě polepšíme v hodnocení Českého poháru i Grand Prix,“ komentoval víkendové počínání novoveských dragonů Zbyněk Ondračka, pravý háček Řezníků, kteří vybojovali maximum medailí. Na dvoustovce a pětistovce dojeli druzí, na dvoukilometrové trati si o příčku pohoršili. „Škoda, na dvoustovce nám chybělo k vítězství sedm desetin sekundy,“ posteskl si Ondračka.
Novoveské dračice dosáhly nejlepšího výsledku na 500 metrech, kdy porazily všechny soupeřky. Na zbylých tratích dojely bronzové. Novoveští se tak stali, co do počtu medailí, nejúspěšnějším týmem.
Klání amatérských posádek, které se představily na trati 200 a 2000 metrů, ovládla vždy posádka Neptun club Piešťany. Na kratší trati dojely druhé Žíznivé saně Zlín před Pobřežní hlídkou Kunovice, na dvoukilometru si pořadí vyměnily.