Novoveští ukořistili pohár

Ostrožská Nová Ves Sport 14 / 10 / 2011

Třiadvacet medailí vezou z hladiny polského jezera Paprocany v Tychách kanoisté Ostr. Nové Vsi.Ve dvou soutěžních dnech byli regionální zástupci v družstvech dvakrát na stupních vítězů a domů si odvážejí pohár pro nejlepší zahraniční tým.
Výprava devíti kanoistů a kanoistek reprezentovala novoveský klub na tradiční mezinárodní regatě a téměř každý z nich si přivezl domů medaili. V sobotu skončila výprava ze Slovácka v soutěži regionů na druhém místě za domácím Slazskem. O den později se v konkurenci dvaceti výběrů umístila Ostrožská Nová Ves na třetím místě a se ziskem šesti zlatých, desíti stříbrných a sedmi bronzových medailí získala pohár pro nejlepší zahraniční oddíl. Novoveští uspěli i v individuálních závodech na 500 a 2000 m. Klára Silnicová byla vyhlášena nejlepší juniorkou a Klára Zalubilová  dorostenkou.
Medaile vodáků z Ostrožské Nové Vsi: Klára Silnicová (3 zlaté - 2 stříbrné - 0 bronzové), Klára Zalubilová (2-1-1), Filip Nikl (1-2-0), Kateřina Pjajčíková (0-2-2), Jakub Mlčoch (0-1-1), Jakub Mazur (0-1-1), Adéla Janošková (0-1-1), David Janík (0-0-1) a Michal Girášek bez medaile.

autor: zde, vp