Novoveští vylovili 27 medailí

Ostrožská Nová Ves Sport 13 / 09 / 2016

Kanoisté TJ Ostrožská Nová Ves přidali do bohaté klubové sbírky dalších 27 medailí, které posbírali na 19. ročníku Poháru Sezemic v Kuněticích nad Labem a Černožickém kilometru, v posledních dvou závodech Labsko-Orlického poháru.
O Pohár Sezemic bojovalo dvacet vodáků od Kunovské tabule, na zlato dosáhl trojlístek Adéla Janošková, Vendula Kyselá a benjamínek Jan Pavlíček. „Na krátkých tratích (200 a 500 metrů - pozn. autora) zůstala nepřemožitelná kajakářka Janošková, která ovládla společnou kategorii žen, juniorek a dorostenek. Ještě o jednu medaili více ale získal benjamínek Ondřej Prchlík, který dojel třetí na dva kilometry, na pětistovce i v deblkajaku na stejně dlouhé trati společně s Filipem Vaverkou,“ prozradil Vít Pjajčík, novoveský lodivod. Zlatou sbírku doplnila kanoistka Kyselá, která vyhrála závod na 500 metrů ve společné kategorii žákyně, dorostenky, juniorky, druhá byla na dvoustovce.
Žák Ondřej Váverka byl třetí na půlkilometrové trati a zbylé medaile posbírali na stejně dlouhé trati benjamínci. Druhý dopádloval Štěpán Janoška a třetí Filip Vaverka, Richard Podráský a Daniel Knotek. V hodnocení týmu obsadili Novoveští páté místo. Z vítězství se radovali domácí před Kojetínem a Sedlčany.
V derniéře Labsko-Orlického poháru v Černožicích se mezi medailisty zapsalo čtrnáct závodníků, devět benjamínků (Pavlíčková, Jan Pavlíček, Ondřej Prchlík, Filip Váverka, Richard Podráský, Štěpán Janoška, sourozenci Daniel a Dalimil Knotkovi a Adam Kusák), tři žáci (Ondřej Váverka, Josef Húsek, Jiří Kusák) a dvě dorostenky (Vendula Kyselá, Veronika Húsková).

autor: ceh, vp