O play-off rozhodne osm dní

O play-off rozhodne osm dní
Kunovice Sport 04 / 08 / 2011

Softbalisté Kunovic chtějí podruhé v historii mezi nejlepší

Osm dní pravdy čeká softbalisty Snails Kunovice. Extraliga finišuje, do základní části zbývá šest zápasů, ve kterých šneci zabojují o poslední volné místo do play-off! Postup však nemají ve vlastních rukou, musí dohánět jednobodové manko na Plzeň, která drží šesté strategické místo... Finiš však Snails absolvují výhradně na domácí Mlatevni.
„Boj o play-off přinese drama až do posledního kola. První pětka už může v klidu spát, ale na poslední šesté místo si stále dělají zálusk tři mančafty - Plzeň, Tempo Praha a my. A jelikož v posledním kole hostíme právě Západočechy, o postup se budeme rvát jako lvi,“ říká Rostislav Klimánek, zkušený catcher týmu a prodloužená ruka kouče Pavla Křiváka.
Kunovičtí vstoupí do závěrečné fáze základní části nedělním dvojbojem s Radotínem, který už má boje o medaile v kapse. „Ideální scénář? Samozřejmě dvě vítězství, ale bereme i 1:1. Dvě porážky by však výrazně nabouraly naše postupové plány,“ uvědomuje si důležitost soubojů Klimánek. I když je Radotín de facto jistým postupujícím, na Mlatevni nepočítají, že by přijel ve slabší sestavě. „Už jsou natolik zkušení, že i případné zdravotní nebo dovolenkové absence adekvátně nahradí. Určitě přijedou s tím nejlepším, co mají. Ale i tak jsme schopni je minimálně jednou porazit,“ zdůraznil chytač.
Snails před rozhodujícími osmi dny řeší jediný otazník. Vrátí se do sestavy Milan Zedník? „Stále má problémy s nohou, které ho výrazně limitují. Chybí nám v podstatě celou sezonu, což je obrovská škoda. Je platným hráčem,“ posteskl si Klimánek. K dispozici už snad ale bude Jiří Dohnal, který měl rovněž zdravotní potíže.
Softbalisty z Kunovic, kteří jsou jedinými moravskými vyslanci v extralize, čeká každopádně tuhý boj o play-off, které si v případě úspěchu zahrají podruhé v historii. Při premiéře před dvěma lety ztroskotali na Krči (0:3 na zápasy). „Když šesté místo neurveme, máme ještě dvě šance na záchranu. A věřím, že bychom ji slavili už po prvním kole play-out stejně jako před rokem,“ nepřipouští si větší komplikace Klimánek.
Šneky do nedělní bitvy s Radotínem (13 a 15 hodin) povede i kouč Pavel Křivák, který je momentálně s ženskou reprezentací na mistrovství Evropy v Itálii. „Šampionát končí v sobotu večer, pak sedne do auta a zápas bez problémů stihne,“ pravil Klimánek.

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace