O postupujícím rozhodne až derniéra!

Slovácko Sport 16 / 06 / 2010

Okresní přebor 16. kolo

Bánov - Nezdenice 3:3 (2:2)
Branky: 4. Mahdal L., 9. Pavlíček A., 62. Machalík V. - 6. Bušo J., 19. Liška M., 56. Uličník J.
ŽK: 35. Polanský L. - 45. Bušo J., 61. Šašinka O.
Diváci: 185.
Rozhodčí: Adam Mikulášek - Pavel Šupina (laik), Petr Vápeník (laik).
Bánov: Franc P. - Švehlík J., Polanský L., Pavlíček A., Mikyska M. (63. Bulejko P.), Mahdalíček P. st., Mahdal L., Machalík V. (67. Mahdal P.), Kočica M., Guryča R., Dalajka M. (79. Koktavý L.). Trenér: Josef Vasilijevič.
Nezdenice: Malaska T. - Uličník J., Sviták P., Šašinka O., Marek P. (79. Vaculík F.), Liška M., Kolínek L. (76. Janík D.), Kociňák J., Kandrnál P., Kalina P., Bušo J. Trenér: Jaroslav Kociňák.
Utkání se hrálo za pěkné divácké kulisy. V úvodu se trefil domácí Mahdal, který se trefil hlavou. O dvě minuty později vyrovnal ránou z přímého kopu hostující Bušo. V 9. minutě šli domácí opět do vedení zásluhou Pavlíčka, který po zemi prostřelil brankáře. Hosté vyrovnali v 19. minutě. Gól dal Liška, jehož střelu lehce tečoval jeden z domácích. Do konce poločasu měli více šancí domácí, ale ani jeden z nich nekopl střelu do brány. Druhý poločas začali hosté aktivně a zásluhou Uličníka strhli vedení na svoji stranu. V 62. minutě byl v pokutovém území faulován Kočica a na penaltu se postavil domácí Machalík, který tak srovnal na 3:3. V 72. minutě nebezpečně střílel hostující Bušo, jehož střelu vytáhl gólman na roh. Hosté se pak zatáhli a domácí se pokoušeli strhnout vedení na svoji stranu. Největší šanci měl Švehlík, který se řítil sám na gólmana. Sólo ale nedotáhl, mířil vysoko nad. Pak měl ještě další gólovou příležitost Pavlíček, ale ani on neuspěl.
Nejlepší hráči: Martin Kočica - Jiří Bušo

Boršice u Bl. - Drslavice 1:4 (1:2)
Branky: 40. Hotař M. - 20. Ševčík P., 38. Vacula P., 95. Mikulinec R., 96. Orlovský M.
ŽK: 26. Kusenda P. - 52. Machálek J.
Rozhodčí: Milan Katrňák - Zdeněk Doležal (laik), Jan Javor (laik).
Boršice u Bl.: Hlůšek P. - Zimčík R., Stojaspal M. (84. Šimeček R.), Ondra P., Nožička J., Němeček R., Kusenda P., Ježek P., Hotař M., Halík M., Bobčík J. (70. Slaník J.), Bilík V. Trenér: Antonín Ježek.
Drslavice: Hroch M. - Vacula P., Šobáň J. (46. Sehnal J.), Ševčík P., Přecechtěl P., Orlovský M., Mikulinec R., Machálek J., Kupec M. (60. Šrámek M.), Kopták R. (75. Moravanský T.), Dýmal P., Bureš P. Trenér: Přemysl Přecechtěl.
V úvodu utkání se obě mužstva rozehrávala. V 10. minutě využil chyby hostující obrany Hotař, ale gólman v pádu jeho střelu zneškodnil. V 11. minutě si to stejný hráč zopakoval. V 15. minutě mířil z dobré pozice mimo branku domácí Zimčík. V 18. minutě si vypracoval slibnou příležitost hostující Vacula, ale Hlůšek hlavičku vychytal. Hosté se dočkali ve 20. minutě, kdy po rohu Koptáka otevřel skóre Ševčík. Ve 38. minutě dali hosté druhou branku. Mikulinec poslal do brejku Vaculu a ten křižnou střelou zvýšil na 2:0. O 2 minuty později z protiútoku Zimčík zatáhl míč po levé straně a vystřelil na Hrocha, který míč vyrazil a dorážku do prázdné branky dopravil Hotař. Ve 43. minutě mohli domácí srovnat, ale Bilíkovu střelu gólman v pádu vyrazil na roh. V 51. minutě utekl po levé straně Zimčík a překonal i gólmana, ale míč šel těsně vedle tyčky. V 58. minutě se opřel do odraženého míče Nožička, ale míč se odrazil od levé tyčky směrem do hřiště. Domácí byli herně lepší, ale nebýt neproměněných šancí, mohli pomýšlet na vítězství. V nastaveném čase, kdy se hrálo  6 minut, hosté  v 95. minutě zvýšili na 3:1, branku dal Mikulinec. V 96. minutě pak Orlovský pečetil výhru 4:1.
Nejlepší hráči: Petr Ježek - Martin Orlovský

Havřice - Polešovice 3:2 (2:1)
Branky: 5. Franc Z., 13. Ulčík M., 51. Doležálek D. - 7. Janík M., 89. Svoboda O.
ŽK: 32. Doležálek D., 88. Vrága A. - 38. Janík M.
Diváci: 250.
Rozhodčí: Lubomír Drozdy - Jan Červnika (laik), Marek Slavíček (laik).
Havřice: Rachůnek T. - Ulčík M., Šmotek V., Rachůnek M., Masařík P., Masařík M., Krajsa R. (60. Kubáň C.), Horňák J., Gajdůšek M., Franc Z. (88. Čech M.), Doležálek D. (70. Vrága A.). Trenér: Vojtěch Gajdůšek.
Polešovice: Andrýsek J. - Tomeček V., Lubojacký M., Kotek R., Korvas Z. (67. Svoboda O.), Kordula T., Janík Z. (73. Patka J.), Janík M. (77. Bednařík J.), Hasoň J., Černoch M., Běhávka J. Trenér: Karel Přibyl.
Utkání se hrálo za pěkného letního počasí, před solidní diváckou návštevou. Od počátku se hra přelévala z jedné strany na druhou, hosté měli na úvod více ze hry, ale domácí se v 5. minutě ujali vedení. Za dvě minuty ale Marek Janík vyrovnal. Od této doby hosté hru srovnali, místy byli i lepší a hra měla vysoké tempo. Ve 13. minutě nejlepší fotbalista na hřišti Ulčík strhl vedení pro domácí družstvo. Hosté i nadále bojovali a byli překvapivě i vyrovnaným soupeřem. Ve druhém poločasu domácí zpřesnili hru, v 51. minutě zaznamenal Doležálek třetí branku. Tímto zásahem se domácí zklidnili a do konce utkání už kontrolovali výsledek. Hosté v 89. minutě krásnou střelou z 25 metrů snížili na 3:2, trefil se Svoboda.
Nejlepší hráči: Marek Ulčík - Martin Černoch

Kostelany n. M. - Jarošov 2:2 (1:1)
Branky: 34. Mojžíš Julius, 55. Šimík D. - 6. Strapina R., 88. Komárek J.
ŽK: 16. Tomašů M., 18. Gabriel P., 52. Ventrča J., 89. Dvouletý R. - 44. Malina L.
Diváci: 200.
Rozhodčí: Pavel Řihák - Libor Procházka (laik), Lubomír Bobčík (laik).
Kostelany n. M.: Vávra J. - Ventrča J., Tomašů M. (46. Herzog L.), Šimík D., Panáček R., Mojžíš J., Mojžíš J., Marek D., Gabriel P., Facalka R., Dvouletý R. Trenér: Antonín Samsonek.
Jarošov: Kolaja L. - Zatloukal T. (75. Sedláček V.), Zajíc T., Strapina R., Šproch L., Rak M., Oharek V. (60. Staroba R.), Malina L. (85. Grebeníček P.), Komárek J., Kaštánek M., Bobčík P. Trenér: Petr Štrunc.
Od první minuty hrál prim Jarošov a dostal domácí pod tlak. Do první šance se dostali hostující už ve druhé minutě, ale Komárek mířil nad. V 6. minutě zahráli hosté rychlý protiútok, Zatloukal udělal kličku Vávrovi a ten mířil do prázdné branky. I nadále byli hosté lepším týmem, hračům ale chyběl větší klid k zakončení. Ve 20. minutě postupoval domácí Dvouletý sám na brankáře, toho ale nepřekonal. Ve 30. minutě hlavičkoval těsně vedle Bobčík. O 4. minuty později zahrál přímý volný kop J. Mojžíš a za přispění hostující obrany srovnal na 1:1. Do druhé půle nastoupili lépe domácí, v 55. minutě zahrával J. Mojžíš rohový kop. Míč se odrazil před pokutové území a Šimík prostřelil vše co mu stálo v cestě. Hosté si vytvořili několik vyložených šancí, ale nemohli se trefit. V 88. minutě přiletěl centrovaný míč do pokutového území a Komárek srovnal hlavou na 2:2.
Nejlepší hráči: Julius Mojžíš - Petr Bobčík

Nedakonice - Os. Lhota 7:0 (3:0)
Branky: 9., 70., 86. Belák M., 6., 60. Lukůvka M., 26. Klečka J., 80. Vojtek Z.
Rozhodčí: Zbyněk Vlčnovský - Lukáš Libosvár, Jaroslav Andrýsek (laik).
Nedakonice: Ondřej M. - Trubačík M. (46. Vojtek Z.), Stupka J., Lukůvka M., Král T., Klečka J. (76. Mazůrek F.), Jurášek M., Čagánek R., Bilavčík R. (57. Beránek T.), Belák M. Trenér: Roman Sklenář.
Os. Lhota: Šicha Z. - Zbořil S. (46. Halač J.), Zbořil F., Štergenich P., Štergenich J., Pešík E., Malušek T. (46. Žajdlík S.), Kusák M., Jurčeka J., Erdenebileg B., Doležal M. Trenér: Josef Dominik.
V Nedakonicích viděli diváci jednoznačný zápas a vysokou výhru domácích. Už v 6. minutě otevřel skóre Lukůvka, za několik málo okamžiků mohl vyrovnat Jurčeka, z malého vápna však přestřelil. V 9. minutě zvýšil na 2:0 Belák. Na 3:0 po pěkném úniku upravil Klečka. Domácí i nadále diktovali tempo hry a několik dobrých střeleckých příležitostí nevyužili. Ve druhém poločase padly další čtyři branky do sítě Ostrožské Lhoty. Nejprve Lukůvka přidal čtvrtou branku, poté v 70. minutě Belák pátou. V 80. minutě Vojtek už zvyšoval na 6:0 a střelecký koncert uzavřel v 86. minutě nejlepší hráč domácích kapitán Belák. A to se ještě do střelecké listiny mohl zapsat domácí gólman Ondřej, který neproměnil pokutový kop.
Nejlepší hráči: Mário Belák - Jiří Jurčeka

Traplice - Nivnice 0:3 (0:0)
Branky: 61., 88. Bortel L., 63. Holboj M.
ŽK: 36. Obdržálek M., 39. Gelien R. (Traplice). ČK: 51. Obdržálek M. (Traplice).
Rozhodčí: Tomáš Kostelník - Jan Gelien (laik), Václav Tomanec (laik).
Traplice: Vávra J. - Slavík J., Obdržálek M., Kubina T. (85. Blecha L. st.), Kotyza R., Kolínský T., Kamarád J., Hudec M., Gelien R., Čevela O. (66. Vaverka L.), Březina T. Trenér: Jan Růžička.
Nivnice: Gregor L. - Velecký V., Skočovský D., Popelka P. (57. Plesner O.), Máčalík M., Křeháček M., Krajčovič Z. (62. Ryšávka F.), Karlík J. (83. Mudrák P.), Holboj M., Bortel L., Boďa M. Trenér: Ladislav Kalina.
V Traplicích se střetly týmy z opačných konců tabulky, ale hra na hřišti tomu vůbec neodpovídala. Šance byly na obou stranách, první vážnější si připravili hosté. V krásné útočné akci na jeden dotek posunul míč Skočovský patičkou na Bortela, ale ten z vápna mířil vedle. Domácí se předvědli ve 25. minutě. Kolínský se ocitl sám před gólmanem, ale také on mířil vedle. Ve druhé půli měli hosté hodně šancí, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. V 51. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Obdržálek a to hosté náležitě využili. V 61. minutě vstřelil Bortel po průniku do vápna první branku. Na 0:2 zvýšil už za dvě minuty Holboj, který se po parádní přihrávce od Bodi zkrátka nemohl zmýlit. Na konečnýchz 0:3 upravil výslodek znovu Bortel. Tentokrát využil zaváhání Vávry, kterému míč na nerovném terénuz uskočil. Nivnický útončík tak mířil do prázdné branky. Hosté tak jasně potvrdili roli favorita.
Nejlepší hráči: Tomáš Březina - Lukáš Bortel

Tupesy - Břestek 1:4 (1:0)
Branky: 42. Večeřa L. - 80., 90. Zámečník M., 48. Vojtěšek J., 90. Stuchlík J.
ŽK: 75. Vávra O. - 41. Matoušek M.
Rozhodčí: Václav Mahdal (7,8) - Tomáš Hanáček (laik), Ondřej Šimek (laik). Delegát utkání: Stanislav Karlík.
Tupesy: Hurdes V. - Večeřa L., Vávra P. (67. Hruška J.), Vávra O. (86. Madzia D.), Vaculík L., Molek S., Maňásek M., Kubíček T., Knap M., Bureš R., Bergauer M. Trenér: Tomáš Kubíček.
Břestek: Koryčánek V. - Zámečník M., Stuchlík J., Sonntag P., Plevák L., Matoušek M., Martinák R., Lahola I., Frühauf R. (46. Vojtěšek J.), Čagánek P., Andrýsek M. Trenér: Lubomír Jegla
V Tupesích se hrál oboustranně opatrný fotbal. Břestek vsadil na obranu, a proto nechal domácí v prvních minutách zaútočit. Do šance se dostal Vávra, centrovaný míč z malého vápna ale mířil nad břevno. Domácí tlačili, ve 28. minutě měl šanci Večeřa, ale minul. Ve 42. minutě kopali domácí přímý kop a dorážející Večeřa poslal míč do břestecké branky - 1:0. Ve druhém poločasu se v týmu hostů prosadil střídající Vojtěšek. Po třech minutách na hřišti si zpracoval míč v šestnáctce a levou nohou do pravého růžku Hurdesovy branky srovnal na 1:1. Od té chvíle převzali otěže hosté, kteří měli i více fyzických sil než domácí a dočkali se vedoucí branky. V 80. minutě Knap špatně odkopl míč, který se dostal k Zámečníkovi a ten zvýšil na 1:2. Hosté převzali iniciativu, zatlačili domácí před šestnáctku a dočkali se další branky. Po špatné domluvě v obraně si vzal míč Stuchlík, běžel sám na branku a přízemní střelou zvýšil na 1:3. Ve stejné minutě potáhl míč Sonntag po pravé straně a centrovaný míč poslal Zámečníkovi, který s přehledem zvýšil na 1:4.
Nejlepší hráči: Lubomír Večeřa - Michal Zámečník

Okresní přebor 24. kolo
Traplice - Bánov 6:2 (3:1)

Branky: 41., 88. Kolínský T., 44. Kamarád J., 56. Čevela O., 67. Kubina T. -  7. vlastní, 33. Dalajka M., 76. Velecký J.
Rozhodčí: Lubomír Drozdy - Roman Doležálek (laik), Břetislav Polanský (laik).
Traplice: Vávra J. - Vaverka L., Slavík J., Skopal M. (71. Blecha L. st.), Obdržálek M., Kotyza R., Kolínský T., Kamarád J., Gelien R., Čevela O. (58. Kubina T.), Březina T. Trenér: Jan Růžička.
Bánov: Polanský T. - Velecký J., Staroba P. (46. Machalík V.), Polanský L., Pavlíček A., Mahdalíček P. st., Mahdal L., Kočica M., Guryča R., Gorčík L., Dalajka M. (61. Mahdalíček J.). Trenér: Josef Vasilijevič.
Utkání se hrálo za nádherného počasí na velmi dobře připravené ploše. Po úvodní mírné převaze hostí si v 7. minutě Gorčík dal hlavičkou vlastní branku. Po tomto nešťastném zásahu domácí převzali iniciativu, zatlačili hosty před jejich branku a  měli několik šancí. Žádnou však neproměnili. Ve 33. minutě hosté z ojedinělého protiútoku vyrovnali, ve 33. minutě se trefil Dalajka. Ve 41. minutě se ale domácí ujali Kolínským vedení 2:1. A ve 44. minutě pak Kamarád krásným golem zvýšil na 3:1.
I přes neúnosné horko domácí více bojovali i v dohrávce utkání. V 56. minutě Čevelou zvýšili na 4:1. Střídající Kubina pak pěknou střelou z levé strany zvýšil na 5:1. Hosté znovu z ojedinělého protiútoku snížili na 5:2. V 88. minutě nádhernou střelou z dálky završil jednoznačné a zasloužené vítězství Kolínský. Vysokým vítězstvím se domácí asi zachránili v soutěži. Kladem utkání byla korektní hra, rozhodčí neudělil jedinou kartu.
Nejlepší hráči: Tomáš Kolínský - Lukáš Mahdal