O šest bodů se připravili vlastními chybami

Staré Město Sport 07 / 11 / 2014

Kdyby se prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město vyvarovali zbytečných chyb, v tabulce jistojistě atakují medailové pozice. Dalším důkazem byl jejich souboj s Turnovem, kdy soupeře po většinu času přehrávali, ale po vlastních kiksech mu darovali vítězství. Chuť si pak Kment a spol. spravili proti třetímu Nymburku, který spláchli ve třech setech.
St. Město - Turnov 2:3

I když se domácí bez nemocného nahrávače Kamlera rozjížděli pomalu, když prohrávali 5:7, v jednom postavení při výborném servisu Maděry šňůrou sedmi bodů skóre otočili. Zbytek setu si pak náskok udržovali až k setbolu. Druhý následně proměnil Maděra útokem z hlavního kůlu. Obdobný průběh měl i druhý set, jen v opačném gardu. Domácí vedli 6:4, aby prohrávali 6:9 a dalšími nevynucenými chybami soupeři darovali celý set. Ve třetím setu Staroměstští pokračovali v nebývalé produkci chyb na příjmu i v útoku a hosté získali výrazný náskok 17:9. VSK ještě nerezignoval, bojovností a dobrou obranou na síti i v poli se dotáhl na rozdíl jediného bodu (16:17), jenže opět chyboval a soupeř trestal. Čtvrtá sada se zlomila po dvojím vystřídání (Karabec za Kmenta a Špalek za Maděru), po kterém domácí utekli na 12:9 a v koncovce si po výtečném servisu Motyčky vynutili tie break. Lépe jej začalo Staré Město, vedlo 4:1, když se dvěma esy opět prezentoval Motyčka, ale následné chyby na příjmu a šestibodová šňůru hostů rozhodly o majiteli druhého bonusového bodu. „Žádný soupeř nás výrazněji nepřehrál. Množstvím chyb se porážíme sami,“ komentoval zbytečnou prohru výstižně blokař Ondřej Skyba. Sety 19, -19, -19, 19, -10.
St. Město - Nymburk  3:0
Staroměstští zaspali start, prohrávali 0:3, ale rychle zvedli hlavu a poprvé vedli 9:8. Průběh setu byl pak vyrovnaný až do koncovky, v níž domácí několikrát ubránili útok důraznými bloky a následně proměnili první setbol útokem Motyčky. Druhý set se odehrál v režii týmu Petra Karabce, který si postupně vybudoval až pětibodový náskok, když těžil z výborného servisu a pestré nahrávky Truonga. I v posledním setu domácí kralovali, v koncovce vedli 21:17, ale finiš si zkomplikovali. Několikrát jim nevyšel útok středem a chybovali také na příjmu. Při mečbolech za stavu 24:21 byli Středočeši dvakrát úspěšní na síti, ale třetí mečbol už proměnil Motyčka. Sety 21, 18, 23.