O titul v derniéře

Březolupy Sport 28 / 09 / 2010

Plošináři Březolup se před závěrečným podnikem vrátili do čela republikového šampionátu družstev

Plochodrážní jezdci Mitasu Březolupy se přiblížili k titulu mistra republiky tříčlenných družstev. V sedmém, předposledním podniku šampionátu Slováckém oválu dosáhli na prvenství a v čele průběžného pořadí vystřídali pardubickou Zlatou přilbu. Souboj jednotlivců vyzněl pro Martina Málka, který si tak před derniérou v Plzni rovněž zadělal na zlato.
„Vítězstvím jsme splnili cíl, jinak bychom už byli bez šance na republikový titul. A teď se musíme připravit na západočeskou tečku, snad bude zlatá,“ přeje si Josef Mizera, předseda březolupského automotoklubu.
Svěřenci Miloše Plzáka před početnou diváckou kulisou od začátku tvrdili muziku, naprosto suverénně si počínal hlavně Martin Gavenda. Jenže nakonec obsadil až bronzovou pozici... „Závod měl opravdu super rozjetý, bohužel v rozjížďce s číslem deset mu hned v první zatáčce prasknul sekundární řetěz. Jinak by určitě stejně jako v ostatních jízdách nenašel přemožitele,“ litoval Mizera. Gavenda nakonec bojoval o třetí místo, které uhájil v dodatkové jízdě před týmovým parťákem Michaelem Hádkem. Vítězství spadlo do klína třetímu z březolupské squadry Martinu Málkovi, který ztratil jediný bodík. Druhý dojel pardubický Jaroslav Petrák. Jelikož se v šampionátu jednotlivců nejhorší dva výsledky škrtají, s největší pravděpodobností titul ukořistí Málek. „Jelikož jeden závod nejel, odečítá se mu zatím pouze dvanáct bodů,“ vysvětlil Mizera.
V nadstavbovém sedmém ročníku Slováckého oválu, tradičně určeném pro osmičku nejlepších, kraloval nejmladší borec Václav Milík, druhý byl Hynek Štichauer (oba z Pardubic.) a až třetí Málek. Gavenda se vůbec do finále neprobojoval, když v první semifinálové jízdě skončil až třetí za Málkem. SVS Cup, závod stopětadvacítek, vyhrál Michal Škurla, domácí naděje Patrik Mikel dojel druhý.
Závěrečný závod šampionátu tříčlenných družstev a jednotlivců je na programu 10. října v Plzni.
Zrcadlo výsledků: 1. Březolupy 26 (Málek 14, Gavenda 12), 2. Zlatá přilba Pardubice 24, 3. Markéta Praha 16, 4. Plzeň 6, 5. Slaný 5. Průběžné pořadí (po 7 z 8 závodů), družstva: 1. Březolupy 30 (184), 2. Pardubice 30 (182), 3. Markéta Praha 20 (128), 4. Slaný 15 (106), 5. Plzeň 10 (71), jednotlivci: 1. Málek 127, 2.  Gavenda 125 (oba Březolupy), 3. Petrák 121, 4. Milík 70, 5. Višváder 57 (všichni Pardubice)...