O Vánocích měl v hlavě Slovácko

O Vánocích měl v hlavě Slovácko
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 23 / 01 / 2018

Když dva bývalí spoluhráči Jaroslav Janošek a Michal Kordula seděli po jednom ze zápasů Ratíškovic u Janošků doma, asi netušili, že maličký Dominik Janošek bude jednou pod Kordulou růst v první lize.

Osobnost pana Korduly hrála v mém rozhodování velkou roli. Taťka s ním hrával za Ratíškovice. Pan Kordula byl u nás dokonce i párkrát na návštěvě, ale ve sklípku spolu nesedávali. (hlasitý smích) My nejsme vinaři. (pokračuje smích)
Pojďme na vážnější notu. Jaké jsou první dojmy z prvního startu za Slovácko?
Dojmy jsou jenom ty nejlepší. Po dlouhé době to byl můj první zápas. Chvíli jsem se sice rozdýchával, ale pak to bylo dobré.
To byly dojmy zápasové a jaké jsou pocity z nového klubu?

Ty jsou také super. Slovácko je klub, který chce hrát fotbal, a dokazuje to dlouhodobě. V Brně jsem byl už dlouho a vzpomínat na něj budu jen v dobrém, vždyť mám za něj i první starty pod panem Pivarníkem v lize.
Trenér si vás ale po zápase vzal stranou a něco vám důrazněji vysvětloval.
Někdy hledám složitější řešení, než je potřeba. Nabádal mě k jednoduchosti a přesnosti přihrávek.
Svoji první ligovou minutu jste v dresu Zbrojovky odehrál právě proti Slovácku. To jste už tušil, že byste mohl jít do Slovácka?
To ne. Byl to můj první start plný emocí, takže na Slovácko jsem tehdy nemyslel, i když jeho zájem byl dlouhodobý. Trenér Kordula mi volával a přiznám se, že jsem měl celé vánoční svátky v hlavě Slovácko.
Radil jste se o svém přestupu s někým?
Samozřejmě. S manažery a také s mým taťkou, který je mým manažerem vlastně pořád. (smích) Také on mně potvrdil, že to je dobrá volba.

Pohled Michala Korduly: Dominika jsme sledovali celý dorostenecký věk. Byl v týmu kapitán, nejlepší střelec soutěže z pozice středového hráče s výbornou střelou. Líbilo se nám, že chce hrát fotbal. Navíc je to hráč s vítěznou mentalitou a těch není v mužstvu nikdy dostatek.

Pohled Petra Pojezného: Tím, že máme hodně hráčů v mládežnických reprezentacích, tak jsme o Dominikovi věděli a sledovali jsme jej dlouhodobě. Typologicky by mohl nahradit v budoucnu Veliče Šumulikoskiho, ale nechci, aby byl jeho příchod brán jako top přestup zimy do Slovácka. Prostě se ta možnost naskytla a já chci poděkovat majiteli Zbrojovky, že Dominika půl roku neblokoval a že jsme se bez problémů dohodli na jeho přestupu už teď v zimě.
 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace