O vítězství je asi připravil sudí

Uherské Hradiště Sport 06 / 04 / 2011

Ani druhé jarní vystoupení házenkáři Uh. Hradiště ve dva body neproměnili. Na domácí palubovce podlehli Zlínu o pět branek, byť ještě v přestávce o tři vedli...
Uh. Hradiště - Zlín 24:29 (16:13)
Zlín sice otevřel účet zápasu, ale po zbytek první půle tahal za kratší konec. Jen jednou ve 20. minutě hosté srovnali stav na 10:10. Pětibranková šňůra domácích pak ale znamenala vedení 16:11. I když borci z města obuvi v závěru první půle korigovali, byl stav pro Hradišťské více než nadějný.  Jenže body nakonec na Slovácku nezůstaly. Hosté totiž v nástupu do druhého poločasu vysunuli obranu až na 12 metrů, s čímž si Habarta a spol. vůbec nevěděli rady a produkovali obvyklé chyby. Zbrkle a nepřesně stříleli a ještě nabíjeli míč přímo do rukou soupeřů. Ve 38. minutě bylo srovnáno a na palubovku se vkradla nervozita, z níž pramenila série tvrdých dvouminutových faulů na obou stranách. „Ještě více atmosféra zhoustla po verdiktu sudího Vítka, který nám za stavu 21:20 neuznal regulérní gól ze sedmimetrového hodu. Nepochopitelnou chybu pak ještě o několik minut později zopakoval při sedmičce Pšenčíka,“ kroutí nechápavě hlavou kouč Pavel Blaha. Jeho svěřenci se s křivdou jen těžko vyrovnávali a řadou vyloučení se připravili o šanci na závěrečný nápor. „Od neuznané sedmičky v polovině druhé půle jsme už skórovali jen třikrát, zatímco soupeř devětkrát. Rozhodčí po zápase chybu uznal, ale to už nám moc platné není,“ zlobí se Blaha.
UH. HRADIŠTĚ: Polešovský, Kotásek - Januš 4, Čechmánek 2, Kašný 1, Vacula 1, Blaha, Marčík 3, Svoboda, Habarta 9, Růžička 4, Bureš, Jirský.