O vítězství je připravily nepovedené rozjížďky

Březolupy Sport 26 / 07 / 2011

Plochodrážní jezdci Březolup před vlastními fanoušky triumf z Liberce nezopakovali. V šestém pokračování první ligy obsadili až třetí místo, když se poklonili borcům z Pardubic a Mšena. Svěřenci Jaroslava Gavendy doplatili na nevydařenou první třetinu závodu...
Dvojice Martin Málek, Martin Gavenda sice v první rozjížďce převálcovala rozdílem třídy pražskou Markétu (5:1), ale v dalších dvou představeních brali domácí jen po bodu, což je řadilo až na průběžnou čtvrtou příčku... „Úvod nám skutečně nevyšel, Martin Málek měl k dispozici pouze svou druhou motorku, se kterou se chvíli sžíval. I když pak zabral a získal třináct bodů, už to stačilo jen na třetí místo,“ litoval trošku Josef Mizera, předseda březolupského klubu.
Z vítězství se nakonec radoval papírový outsider z Pardubic. V dodatkové jízdě jej ve Zlaté přilbě zajistil Tomáš Suchánek, který nastrojil lest na mšenského Šiteru. „Nechal ho odstartovat a když se jej Mšeňák pokoušel vyvézt, udeřil spodní stranou,“ popsal Suchánkův trik Mizera. „Třebaže měli Východočeši patřit k nejslabším, jejich kouč dokáže zázraky. Se sestavou umí zamíchat v pravý čas,“ smekl Mizera. Zaplněné ochozy byly svědky i jedné nehody, při které všem zatrnulo. „Hned po startu se do sebe zaklesli dva jezdci a najeli rovnou do mantinelů. I když byl pád škaredý, vyvázli bez jediného škrábance. A to jen díky nafukovacím mantinelům,“ připomněl milionovou investici předseda klubu.
I třetí místo však Březolupským, kteří obhajují titul, stačilo, aby se vyhoupli na průběžnou druhou pozici před Plzeň. Na lídra z Pardubic už ale ztrácí čtyři body. „Do konce sezony jsou ještě čtyři závody, šance na obhajobu stále žije. A rozhodně to jen tak nevzdáme,“ neskrývají bojovného ducha v březolupském depu.(ceh)
Součástí závodu byl i další díl mistrovství republiky 125 ccm, ve kterém mají domácí rovněž jedno své želízko. A dvanáctiletý Patrik Mikel potvrdil, že má na medaili. Skončil druhý a v průběžném pořadí poskočil na bronzovou pozici.
Zrcadlo výsledků, 6. kolo: 1. ZP Parbudice 30, 2. Mšeno 30, 3. Březolupy (Málek 13, Gavenda 11, Dudek 1) 25, 4. Plzeň 23, 5. Markéta Praha 15. Průběžné pořadí po 6 z 10 závodů: 1. Parbudice 25 (167), 2. Březolupy 21 (166), 3. Plzeň 21 (164), 4. Mšeno 17 (137), 5. Praha 6 (87).