O vítězství rozhodla poslední zatáčka, kaňkou zranění Bartze

Březolupy Sport 09 / 07 / 2014

Plochodrážní jezdci AK Březolupy o „pneumatiku“ vyhráli premiéru české první ligy na území Německa. Trojlístek Ronny Weise, Martin Málek, Martin Gavenda porazil v Míšni o jeden jediný bod Slaný a bodově se dotáhl na průběžně vedoucí Mšeno, které mělo volný los.
Svěřenci Jaroslava Gavendy přitom hned v první jízdě přišli o Mathiase Bartze, který ze třetího místa vletěl do před sebou jedoucího Nováka. „Patnáctiletý pardubický jezdec vstal bez větších obtíží, ale Mathias skončil se zlomenou klíční kostí v nemocnici,“ informoval Josef Mizera, jednatel březolupského klubu, který tak celý závod ve starobylém saském městě na Labi odjel ve třech.
I tak ale Březolupští váleli, jak na běžícím páse sbírali body a vytvořili si až osmibodový náskok. Jenže pak si vzal slovo Eduard Krčmář, jehož zásluhou se náskok před závěrečnou finálovou jízdou smrskl na tři body. „Matematika byla jasná, potřebovali jsme bod k potvrzení vítězství. Kouč nasadil domácího Weise, který v předchozích čtyřech rozjížďkách ztratil jediný bod,“ líčil závěrečné drama Mizera. Jenže Weise finiš nezvládl, dojel poslední bez bodu. Vítězství tak Březolupským přivál pardubický Suchánek, který v poslední zatáčce předjel Krčmáře... „Kdyby vyhrál, při rovnosti bodů by rozhodovalo lepší umístění ve finálové jízdě,“ vysvětlil jednatel klubu ze Slovácka. Třetí dojela Zlatá přilba Pardubice a poslední Markéta Praha.
Zrcadlo výsledků, 6. kolo: 1. Březolupy 29 (Weise 11, Málek 9, Gavenda 9), 2. Slaný 28, 3. ZP Pardubice 26, 4. Markéta Praha 20.