O vítězství rozhodla zlepšená druhá půle

Nováček Lukáš i ve svém druhém utkání připravil Doškovi branku

1.FC Slovácko - Dynamo České Budějovice 2:0 (0:0)
ŽK: 17. Košút, 74. Kubáň - 66. Machovec, 87. Stráský, 90. Čirkin.
Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Handlíř (Zelinka).
Delegáti FAČR: Petřík, Lavička.
Diváků 4.950.

1.FC Slovácko: Filipko - Reinberk, Trousil, Košút, Kubáň - Kerbr (66. Daníček), Valenta, Kordula, Pavelka (90. Jeleček) - Došek, Lukáš (81. Ondřejka). Trenér Miroslav Soukup.
České Budějovice: Křížek - Novák, Lengyel, Horejš, Machovec - Klesa, Otepka (67. Hudson), Čirkin, Bakala, Sandro (80. Pecka) - Ondrášek (45. Stráský). Trenér František Cipro.

Slovácko mělo před sebou velmi důležitý zápas. V prvním poločase mu jeho důležitost svazovala nohy, a když bylo nemohoucí i jihočeské Dynamo, diváci v hledišti mohli zívat nudou. Říz utkání přinesl až úvod druhé půle, kdy se trefil Došek a Budějovice musely otevřít hru. Vypracovaly si i šance, ale v koncovce byly nemohoucí. Když pak přidal druhým gólem pojistku Pavelka, bylo o osudu důležitých třech bodů rozhodnuto. Slovácko si za svou efektivitu i lepší hru ve druhém poločase tři body zasloužilo.
26. V prvním poločase stojí za zmínku jen pokus Doška, který si krásně stáhl míč ze vzducu, uvolnil se a z úhlu zakončoval. Hosté stačili jeho střelu zblokovat na roh.
50. Pěknou ranou se blýskl Valenta. Křížek míč mířící k levé tyči vyrazil a pokryl i Doškovu dorážku patičkou.
50. Aktivní Valenta poslal po levé straně do brejku Lukáše, který stejně jako na Bohemce přesným centrem našel na malém vápně zcela osamoceného Doška, a ten bez potíží otevřel skóre - 1:0.
59. Budějovice musely otevřít hru a hned se hrál zajímavý fotbal v obou šestnáctkách. Klesův křížný centr vrátil do šestnáctky Sandro, jenže Stráský nenapodobil slováckého dlouhána a míč promáchl.
63. Dvakrát v jedné minutě se vyzamenal brankář Filipko. Nejprve zlikvidoval střelu Machovce z pravé strany a hned vzápětí vyrazil na roh i Klesův pokus ze strany levé.
67. Slovácko chtělo vedení pojistit a blízko k tomu měl Kordula, který hlavičkoval do země Valentův centr. Míč se od země odrazil a od břevna putoval mimo tři tyče.
73. Krásná akce Slovácka. Došek dle svého zvyku sklepl hlavou míč Valentovi, který neváhal a hned poslal do brejku Pavelku. Domácí záložník si s vyběhnuvším brankářem zkušeně poradil a přidal tříbodovou pojistku.
83. Budějovice flintu do žita nehodily. Na Klesův centr na zadní tyč si naskočil Horejš a jeho hlavička mířila těsně mimo tři tyče.
86. Třetí gól sebral domácím po Doškově hlavičce výborným zákrokem na čáře brankář Křížek.
88. Daníček postupoval z pravé strany sám na bránu. Místo zcela volného Doška si vybral Pavelku nabíhajícího z druhé vlny. Jeho střelu hosté zablokovali.