O vítězství rozhodli za půl hodiny

Strání Sport 05 / 09 / 2018

Bystrc - Strání 2:3 (1:3)
Úspěšná série zápasů na hřištích soupeřů pokračuje. Tentokrát fotbalisté Strání dokázali vybojovat tři body na hřišti v Bystrci. Do utkání vlétli jako uragán. Už v 6. minutě po rychlém brejku otevřel skóre zápasu Ondřej Čaňo. Podobná situace se opakovala i ve 20. minutě, kdy se prosadil Durec. A když se o dvě minuty později po rohovém kopu prosadil Frühauf, vedlo Strání 3:0. V této fázi zápasu domácí vůbec nestíhali, přesto se jim podařilo v závěru zápasu vsítit kontaktní gól. „V kabině jsme si řekli, že musíme začít lépe bránit a hlavně se nesmíme nechat uspokojit průběžným stavem,“ prozradil kouč Igor Gúčik. I po změně stran měli hosté více ze hry, vytvořili si několik šancí, ale stav zápasu ve svůj prospěch už nenavýšili. Ba naopak, byli to domácí, kteří v 72. minutě dokázali snížit na rozdíl jedné branky. Ve zbytku utkání už ale Strání žádné drama nepřipustilo, i když od 89. minuty dohrávalo bez vyloučeného Bruštíka, a získalo tak všechny body. „Ke konci zápasu jsme se trochu začali strachovat o výsledek, ale naštěstí se nám vítězství podařilo ubránit. Kluky musím za první půlhodinu pochválit, tak nějak bychom měli hrát. Ale stále je na čem pracovat. Každopádně jsou tři body pro nás velmi důležité,“ dodal trenér Gúčik.
Branky: O. Čaňo, Durec, Frühauf
Strání: Popelka - Holík, Gardian, Lorenc, Durec, Palík (88. Dudášik), Gavenda (76. Bruštík), Frühauf, Mimochodek, Silnica, O. Čaňo (53. Pilka)